Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az operációs rendszereket...

Az operációs rendszereket hogyan fejlesztik?

Figyelt kérdés
Anno azt mondták a suliban, hogy az oprendszer ad a programoknak és az alkalmazásoknak megfelelő feltételeket, hogy fussanak. Addig mondjuk értem, hogy maga az operációs rendszer is csak egy program. De amikor meg kell írni a következő verzióját, azt milyen módon teszik? Mert ugyebár ha valaki csak egy alkalmazást fejleszt, az elindít egy operációs rendszer alatt futó fejlesztői környezetet és megírja a programkódot. De egy operációs rendszer programkódját hol és mivel írják meg?

2016. máj. 10. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Ugyanúgy. A telepítőlemezen is csak egy program van, nemdebár sherlock?
2016. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a legelső oprendszer fejlesztésekor lehetett problémás, de azt is megoldották valahogy! :-)
2016. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legelső számítógépeknek oprendszere sem volt, minden IO műveletet a programozónak kellett megoldania. Aztán a rutinfeladatokra kezdtek állandó kódot alkalmazni, ebből lett aztán az oprendszer.
2016. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-esnek: azt idáig is tudtam, hogy a rendszertelepítő is csak egy program. Viszont itt az a kérdés, hogy pl. a Windows 7-ből milyen szoftveres eszközökkel/úton-módon csinálnak Windows 8-at vagy esetleg 10-et? Vagy a Linux következő disztribúciója hogyan készül el?
2016. máj. 10. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint bármilyen más programnak. Az operációs rendszer pont ugyanolyan szoftver, mint bármi más, és ugyanúgy is fejlesztik. Az egyetlen lényegi különbség, hogy a többi program az operációs rendszeren fut, azzal kommunikál, addig az operációs rendszer (pontosabban a Kernel része) egy igen alacsony szinten magával a számítógéppel kommunikál. Ez a kernel egyébként nem változik túlzottan sokat az egyes verziók között, a jelentős különbség a rendszer shell részében szokott lenni, ami már lényegében megegyezik egy mezei szoftverrel, a rendszer magjával kommunikál.
2016. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
(Ez lehet egy egy picit más téma.) Ha viszont a kernel nem sokat változik, akkor mi értelme van ennek a sok fejlesztésnek? Ha már egyszer működött, minek nyúlnak hozzá? Mondjuk ez nekem is nyilvánvaló, hogy attól, hogy át van színezve egy ablak vagy egy háttér, egyáltalán nem változik se a rendszer működése, se a hatékonysága.
2016. máj. 10. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem változik sokat, azt úgy kell érteni, hogy pl. azok a részek, amik sok kódból állnak (például csomó eszközillesztő, amik az eszközöktől függnek, és nem attól, hogy mit szeretnél most éppen megváltoztatni te, mint fejlesztő az operációs rendszerben) nem változnak, így arányaiban a kód is nagyrészt változatlan, persze lényegi különbség ettől még lehet. Mondjuk megváltoztatnak valamit az ütemezőben, stb.
2016. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy éppen támogatnak új hardvereket, amiket átalakítanak egy megfelelőnek látszó másikból. Nem írnak újra mindent, csak amit kell.
2016. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!