Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás feladat? (nem...

Programozás feladat? (nem megoldást kérek)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyakorolgatok a keddi emelt infora, programozás feladatokat csinálok.


Van egy feladat amikor azt kéri, hogy kérjek be egy azonosítót, és írassam ki mely napok felelnek meg a feltételeknek.


VISZONT a feladat leírásának elején konkrétan szerepel, hogy a forrásfájlban csak olyan adatok vannak, amelyek megfelelnek a feltételeknek.


Akkor nekem nem is kell ellenőriznem, csak simán az azonosító alapján megkeresem, és kiíratom a napokat?


Csak, mert így túl könnyű lenne... :D



2016. máj. 8. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy más feltételekre gondol? Mármint, hogy pl. a forrásfájlnál arra gondol, hogy csak pozitív számok lehetnek benne, a feladatnak a feltétele viszont az, hogy a párosakat írd ki?
2016. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1

Nem. A feladat röviden, hogy gyűjtsem ki azokat a napokat amikor a horgásznak volt bármelyik halból is kapása, szóval a nap eredményes volt.

A fájlban pedig csak eredményes napok vannak.

2016. máj. 8. 14:59
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Természetesen le kell ellenőrizned, hiszen ha megváltoztatod a forrásfájlt, rossz lesz a programod :)
2016. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

# 3/3 Időpont ma 15:27


Érettségin, ha oda van írva, hogy a forrásfájl adatai mind megfelel a feltételnek, akkor nem kell ellenőrizni. Általában így is szokták megadni, hogy a forrásfájlt szerkezetileg/tartalmilag megfelelőnek kell tekinteni.


Kérdező:

Linkeld el a konkrét feladatot. Ha úgy van írva, ahogy mondod, akkor valóban csak az azonosító alapján kell megkeresni.

2016. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

[link]


7. oldaltól található a programozás rész, a kérdéses feladat pedig a hármas.

2016. máj. 8. 15:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

# 5/5 Időpont ma 15:41


Ez esetben én is így értelmezem ahogy te. Az azonosító alapján az összes napot kiírod, ami szerepel az adatsorban.

2016. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

#3-es voltam, és most nagyon büszke vagyok magamra, ti pedig ostobák vagytok. :)


Aki meg nem tud szöveget sem érzelmezni, az ne a programozással foglalkozzon.

2016. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

# 7/7 Időpont ma 15:56


Büszke lehetsz magadra, ettől még csak tudom mi megy érettségin, segítek összeállítani a feladatsort bazeg :-D


Nem szoktunk adatellenőrzést kérni, mert az ahhoz szükséges tudást leellenőrzi más feladat is. Hasonlóan, ékezetes szövegeket sem kér/ad a feladat, mert néhány nyelvben (Pascal, C++) problémát tud okozni a karakterkódolás, és ne ezen múljon már a tanuló tudása.

2016. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 szerintem te a kérdést sem érted amit a kérdező feltett. Örülök hogy nem most érettségizek. :)
2016. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

# 9/9 Időpont ma 16:09


Megválaszoltam helyesen egy kérdést, amit nem értek? Hm, jobb vagyok, mint gondoltam :-D


Na, de akkor leszállhatsz közénk, egyszerű emberek közé, te magasságos Isten, és meséld el mit kérdezett a kérdező :-D

2016. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!