Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az mennyire gond, ha szeptembe...

Az mennyire gond, ha szeptemberbe kezdtem az egyetemet PTI (elte) és az alap programozással nincs is gondom? (! )

Figyelt kérdés

Folytatom...

Csodálkoztam is hogy amikor bekerültem egyből belejöttem a matekba, nem okoz gondot az analizis.

De most vesszuk az OO-t és egyszerűen nem értem meg, hogy ez nekem mi a "francnak" jó?!?!?!

Sokat gyakorlok a kollégiumba és a laborba, de semmi, egyszerűen nem fogja az agyam az OO-t most mit csinaljak?

C/C#/java.


2016. máj. 1. 10:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Játékokkal foglalkozok, úgyhogy játékos példát írok.

Szeretnél 50 ellenfelet, néhány alap értékkel mindegyik rendelkezik(legyen szerepjátékos HP, XP mondjuk), írsz egy alap osztályt amiből az ellenfeleket származtatod, így már nem kell külön bepötyögnöd azokat a változókat amik mindegyik ellenfélre\élőlényre jellemzőek - na meg biztosan tudod, hogy ha valami az entityBase osztályból származik akkor van HP\XP je. Kevesebbet kell kódolnod, sokkal átláthatóbb lesz az egész, és a hibalehetőség is számottevően csökken - ahogy fentebb írták meg lehet oldani mindent OOP nélkül, csak épp egy nagy katyvasz lesz az egész, a példánál maradva ha úgy döntesz, hogy kell nekik pl egy stamina, akkor elég egy helyen módosítanod a kódot, és azonnal megjelenik az összes osztálynál amit abból származtatsz, nem kell mindegyiknél copy paste elni a kódot, vagy egy dög nagy if sorozatot csinálni.


Nem játékos példának meg azt mondanám, hogy mindenhol hasznodra van ahol többnyire ugyanazokra az értékekre\viselkedésre van szükséged - mondjuk GUI nál szeretnéd ellenőrizni, hogy a kurzor felette van-e, OOP vel elég egyszer megírni az ellenőrzést aztán abból az osztályból származatathatod az osztályaidat amiknél szeretnéd tudni, hogy felette van-e a kurzor, ráböktél-e, miegyéb.

2016. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!