Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikával szeretnék...

Informatikával szeretnék tovább menni azon belül is a programozással, hogyan?

Figyelt kérdés

Még csak általánosba járok és csak jövőre kell középsulit választani de addigis szeretném elkezdeni.


Első kérdés: Gimnázium vagy infós szakközépiskola(szakgimnázium)? Egyetem úgy tudom fontos ebben a szakmában szóval oda majd szeretnék menni.


Második kérdés: Hogyan kezdjem el a programozást? Ahogy olvasgattam azt láttam, hogy a nyelv mindegy de legtöbben a Pascalt és a Pythont ajánljátok. Melyiket?


2016. ápr. 23. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
a pascalt felejtsd el!
2016. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Még csak általánosba járok"

Akkor játékos kezdésnek:

[link]


"de legtöbben a Pascalt és a Pythont ajánljátok. Melyiket?"

Mind a kettő jó.


A Pascal:

* szabványosított (ISO/IEC 7185:1990, ISO/IEC 10206:1990)

* nagy múlttal rendelkezik (46 éves)

* kifejezetten oktatónyelvnek szánták, ezért az oktatásban is elterjedt

* sok magyar nyelvű oktatóanyag érhető el hozzá

* jelenleg is készítenek hozzá fejlesztőeszközöket (Free Pascal, Lazarus, Delphi), és bár kissé renoméját veszítette, de jelenleg is használatos nyelv (a Total Commandert, a Fruity Loops-ot, a Spybot Search And Destroy-t, az Aida64-et is abban írták)


A Python:

* jobban elterjedt: [link]

* fiatalabb (25 éves), ezáltal kissé még képlékenyebb, nem szabványosított

* az egyesült államokbeli felsőoktatásban kedvelt bevezető-nyelvként: [link]


"Szakközépiskola(szakgimnázium) Egyetem"

A szakiskola/egyetem/szakképzés jó alapozásnak, de önmagában nem ér sokat. Gyakorolni kell önállóan magadtól programokat írni, nem csak a kötelező beadandókat megcsinálni.

2016. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak a Python! :D

(Pascal sem rossz, de tőlem elég távol áll)

Középsuliból pedig kb. mindegy melyik, csak legyen jó iskola (jó tanárokkal) és oktassanak programozást, minél többet.

G.

2016. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!