Az Anonymus tagjai meg az ilyesmi hackerek maguktól jönnek rá a dolgokra, mármint az internetről vagy ők ilyen nagyon komoly programozói/mérnök informatikai suliban tanultak és onnan fejlesztették ki így a tudásukat?
Nem azért kérdezem,mert hacker akarok lenni,csak érdekel.
Előre is köszi.
" maguktól jönnek rá a dolgokra,"
Nyilván maguktól.
Gondolod hogy telefonos segítséget kérnek?
Az egyetemeken nem tanítják a hackerkedést. Ilyen foglalkozás nincs. Ilyen irányultság van csak. De ehhez nem elég a nagyon jó suli, az kell, hogy meglegyen az érdeklődés és amellé még egy két képesség ha társul, akkor lesz vkiből hacker, ami nem egyenlő a weboldalakat árfirkáló, szervereket kinullázó fajankókkal.
A hackerek ugyanis, a kisk.cs.g scriptes gyökerekkel szemben nem a kib.szás öröméért csinálják (ha csinálják) azt amit csinálnak, hanem azért mert kiváncsiak valamire, hogy az úgy van-e, ahogy ők sejtik.
Más kérdés az ANO, mert ők politikai, világnézeti célzattal szivatják a szerverek üzemeltetőit, tehát a tudásukat egy olyan elérendő cél érdekében használják fel amely cél jellemzően nemes, de legalábbis, erkölcsileg nem elitélendő.
Azt hogy maguktól,úgy értettem,hogy nem járnak semmi emelt infós akármire csak az interneten tanulnak.
Bár gondolom egy programozóból nagyobb eséllyel lesz/lenne hacker,mint egy hétköznapi emberből.De az is számít ugye,hogy rettentően kíváncsiak...
"Az Anonymus tagjai meg az ilyesmi hackerek"
Az Anonymous tagjai igen túlnyomó többségéban nem kifejezetten a szó klasszikus értelmében vett hackerek ( [link] ) közé sorolhatóak.
Inkább parancsokat automatikusan végrehajtó, gondolkodásra képtelen gombnyomogató vandál birkák hada ( [link] ) - tisztelet a kivételnek.
Talán ha össze kéne foglalni: a hacker:
* önálló
* alkotó
* szabad
* problémákat megoldó
tudását művészi szintre emelő szakember.
"Bár gondolom egy programozóból nagyobb eséllyel lesz/lenne hacker,mint egy hétköznapi emberből."
Nem nagyobb eséllyel. Rosszul közelíted meg a dolgot.
A hackerség előfeltétele a programozásban való jártasság.
Az nem úgy van, hogy vannak a programozók, akiknek egyikéből másikából hacker lesz és vannak a nem programozók, akikből kevesebb számban válnak hackerré.
Nem.
A hackerek eredendően programozók, vagy profik, vagy csak amatőrök, ez mindegy, de programozók. Ráadásul általában jók is, bár a hackerkedésnek nem előfeltétele a jó programozói készség, sokkal fontosabb az egyedi, sajátos gondolkodásmód.
Aki itt arról ír, hogy ezek vandálok, ráadásul egy shit irományra hivatkozik, az téved.
Az igaz, hogy a hackerek nem a mások megoldásait hozzáértés nélkül felhasználó suttyók, hanem jó szakemberek, de ez nem azt jelenti, hogy ezek az emberek mindjárt legalább 70 db becsületrendet tartanak a fiókjukban, mert közöttük is van mindenféle, még sajnos gyilkos is. Az a közös bennük, hogy a számítástechnika iránti fogékonyságuk, a jó memóriájuk, a gondolkodásmódjuk hasonló.
Ezt úgy szokták egyesek két nagyobb részhalmazra bontani, hogy vannak fehér és vannak fekete kalapos hackerek. Utóbbiak a rosszak, akik a tudásukat felhasználva pénzt szereznek, csalnak, manipulálnak, adatokat lopnak, stb. Az előbbiek meg az ún. etikus hackerek, akik a tudásukat csak nemesebb cél érdekében használják fel, ilyenek rendre a szabványok, új protokollok, technológiák, programnyelvek kidolgozói, stb.
"Aki itt arról ír, hogy ezek vandálok, ráadásul egy shit irományra hivatkozik, az téved. "
A hacker szó klasszikus értelmezés szerinti aspektusáról írtam. Ezek szerint az Anonymous igen túlnyomó többsége nem hackerekből áll, mivel:
- nem önállóan gondolkodóak
- nem szakemberek
- nem alkotnak
Többségében egy elv köré, egy jelenség - legyen az pedofília, korrupció, sajtószabadság, terrorizmus - ellen csoportosuló lelkes aktivisták, akik egyfajta digitális vandalizmussal - DDOS-támadások, deface-elések - feljelentgetésekkel (lásd ISIS-hez köthető profilok jelentése), lopott adatok kiszivárogtatásával próbálnak fellépni.
Ámbár lehet, hogy az elveik hangzatosak, de:
* nincsen felettes szervük megeshet olyan, hogy egy túlbuzgó gombnyomogató birkájuk ártatlan kívülállóknak okoz kárt (volt már erre példa, úgy tettek honlapot elérhetetlenné, hogy más, "rendes" oldalakat is "taccsra" tettek, ezáltal kárt okoztak)
* mivel bárki alkothat ilyen "Anonymous-csoportot" így akárki felhasználhatja ezt vélt vagy valós sérelmeinek kompenzálására
* mivel "névtelenek" így remekül használhatóak cégek, egyházak, kormányok elleni "fizetett" támadások lebonyolítására
* mivel többségük tudatlan, tetteik következményeit nem mérlegelik
"és vannak fekete kalapos hackerek"
Erről Eric S. Raymond így ír:
"black hat
1. [common among security specialists] A cracker, someone bent on breaking into the system you are protecting.
...
cracker: n.
One who breaks security on a system. Coined ca. 1985 by hackers in defense against journalistic misuse of hacker (q.v., sense 8)."
Tehát a black hat hacker vagyis cracker kifejezés azért kreálódott, hogy az újságírók híbás szóhasználatát - vagyis hacker == bűnöző - kompenzálják.
Woa-woa. Micsoda indulatok vannak itt :)
Ahhoz, hogy jó hacker legyél elég hasznos, de nem feltétlenül szükséges jó programozónak lenned. Ami viszont mindenképpen szükséges, az számottevő informatikai ismeret, főleg hálózatokkal, biztonságtechnikával kapcsolatos, de ez egyáltalán nem merül ki a programozásban. Ami azt illeti, ismerek hackert, aki jópár éve a szakmában van úgy, hogy nem igazán programoz. Amit az előbb leírtak, hogy fehér meg feketekalapos hacker nagyjából stimmel.
Vannak az ún. fehérkalapos hackerek (akiket nem hívnak igazából így, van rendes nevük is, pl információbiztonsági szakember, biztonságtechnikai tanácsadó, meg hasonló szépek). Ők azok az emberek, akiket különböző cégek megkérnek, hogy teszteljék a védelmüket, és mutassanak rá a hibákra/javítsák őket. (Ezt szokták penetration testingnek hívni). VAnnaka z ún. feketekalapos hackerek, akik valóban kártevéssel, saját céljaik érdekében törnek be hálózatokba, lopnak adatot, miegyéb. Ők a fúj-fúj kategória.
És van egy köztes réteg, akiket szürkekalaposnak szoktak nevezni. Ők lényegében ugyanazt csinálják, mint a fehérkalaposak, azzal a különbséggel, hogy őket senki nem kéri, hogy törjenek be egy-egy rendszerbe. Ők jellemzően azt csinálják, hogy behatolnak egy rendszerbe, majd felveszik a kontaktot, hogy "Hé, itt meg itt rést találtam a védelmetekben, XY pénzrt segítek befoldozni". A szürkekalaposok megítélése vegyes, van ahol munkát találnak ezzel a módszerrel, itt Magyarországon úgy hallom egyszer lecsukattak egy embert, aki ezzel próbálkozott. Mindegy is.. a léyneg, hogy a hackerek nem pusztán programozási ismereteket vetnek be, millió plusz egy módja van egy rendszer védelmének kijátszására, a behatolásra, és ennek csak egy része számítástechnikai megközelítés.
Ezek a leírások nem a hackereket írják le, hanem az írások szerzői láttatják őket így. A html oldal egy romantikus, betyáros ízvilágú, hangulatú képet fest, míg a másik politikai síkon feszül neki a kérdésnek és ennek mentén mutatja őket, mármint az anonymust kártékony, felelőtlen vadmarháknak.
Richard M. Stallman
John Carmack
Linus B. Torvalds
Hans T. Reiser
Theo de Raadt
Ezek a személyek a számítástechnika nagy öregjei, hackerek.
Mégis, aki csak érintőlegesen is ismeri a személyiségprofiljukat, az tudja, mennyire különböző emberekről van szó, már csak a céljaikat, a vérmérsékletüket tekintve is.
Carmack 14 évesen betört, hogy számítógépe lehessen, Stallman hajléktalanként a másolásvédelem ellen és a szabad szoftverekért küzdött (sikerrel) és megalkotta a világ talán legtöbbet használt fordítócsomagját a gcc-t, ingyen, holott, ha csak 1 dollárt kért volna minden példányért, milliomosként élhetne. Reiser gyilkosságért üli az életfogytiglanját, pedig ötük közül egyedül Theo de Raadt az aki annyira robbanékony és nyers, hogy nincs ember, aki másfél óránál tovább el birná viselni.
Ez jelzi talán, hogy a hackerek ugyanolyan heterogén, sokszinű emberek mint a társadalom egésze. Nem lehet őket skatulyázni és azt hiszem, nem is érdemes.
A black hat hackerek is hackerek, meg a többi is az. Csak hát, már megint azok a skatulyák ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!