Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség az SQL és a...

Mi a különbség az SQL és a MySQL között?

Figyelt kérdés

Illetve nekem telepítve van a MySQL Workbench, de inkább a phpmyadminon keresztül használom az adatbázist. Olvastam előző kérdéseknél, hogy ez valaki szerint rossz. Miért?


Most pedig visszatérve az eredeti kérdésre, ha valaki tudja használni a MySQL-t, akkor ő tud SQL-ben programozni, ugye? Mert ahogy én tudom, az SQL egy programozási nyelv, amiben a MySQL-t kell hazsnálni. Tévedek?



2016. febr. 23. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem tévedsz, bár eléggé sok embert láttam, akik az SQL alatt a Microsoft SQL-jét értik, míg MySQL alatt a MySQL-t értik :D


Minimális különbség van, de leginkább csak szerverparancsokban. Tehát ha tudod az SQL nyelvet, akkor minimális utánanézéssel a pár speciálisabb querrykben tökéletesen fogod tudni használni mind a kettőt.


És igen, jól gondolod, az SQL a nyelv, és a különböző variációk annak a szerver implementációi.

2016. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Közel jársz az igazsághoz... röviden:


Az SQL egy általános, relációs adatbázisokhoz használt lekérdező nyelv! (persze nem csak lekérdezést lehet vele csinálni, szóval az elnevezése ne tévesszen meg)


A mysql, ms sql, oracle, stb.. pedig adatbázis kezelők. (programok) Ezek tulajdonképpen mind SQL nyelvet használnak de szintaktikailag némileg mind különbözik egy kicsit a többitől. (Ennek az is az oka, mert mindegyiket más-más területen szokták használni!)


Az SQL pedig egy szkriptnyelv, szóval nem igazán szoktuk "programozásnak" nevezni, bár ez lehet csak a magyar szóhasználatban van így. :)

2016. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tehát ha egy állásnál előnyként van szerepeltetve az SQL tudás, akkor ez az előny nálam meg van, mert rendesen tudom kezelni a MySQL-t?

2016. febr. 23. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen, apró eltérések vannak csak az SQL alapú adatbázis motorok között, általában a szintaktika picit más mindenhol, illetve az értéktípusoknál is lehetnek eltérések.

Működésileg viszont nagy eltérések lehetnek, tehát optimalizáláskor érdemes utánanézni, hogy az adott motor hogyan optimalizálja a lekérdezésed, milyen sorrendben hajtja végre a részeit, mik a megterhelő dolgok számára... és ezek alapján írni a lekérdezést.

2016. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
+ hogy hogyan tárolja pl a varchar értékeket, indexelése hogyan működik.. ezeket fontos lenne tudni mielőtt nekiugrasz egy idegen adatbázismotornak.
2016. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2016. febr. 23. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

+kieg: MySQL helyett MariaDB-t javaslok. Erre ált át már nem is 1 rendszer. Pl.: Wikipedia is MariaDB-t használ már.


Különösebb dolgot nem kell miatta csinálni, mert PONTOSAN ugyanúgy MySQL interfészen kommunikál, csak az adatbázis motorja máshogy működik. Tehát a MySQL-re írt SQL-t ugyanúgy fogja kezelni a MariaDB is.

2016. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tehát ha egy állásnál előnyként van szerepeltetve az SQL tudás, akkor ez az előny nálam meg van, mert rendesen tudom kezelni a MySQL-t?"


Elméletileg igen, de egy ilyen kérdés után 100%, hogy jelenleg nincs használható tudásod benne.

2016. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!