Ez így működik az életben? Ennyi a nagy titok a meggazdagodáshoz?





Amit leírtál az kevés.
Amit a 3. válaszoló írt abban van igazság.
Ha ez fáj neked, az a te bajod.










"Csak egy jó ötlet kell némi programozói tudással "
Ez melegvízre sem elég.
Akik a "világ élvonalában" vannak, azok egyike sem átlagos programozó.
Egy jó ötletet ugyanúgy fel kell futtatni, menedzselni, pénzt keríteni a kivitelezéshez, megismertetni, eladni, mint bármely más terméket.
Steve Woz is nyilatkozta, hogy ha nem lett volna Jobs, akkor az Apple ma nem létezne. Pedig kettejük közül Woz volt az aki értett a számítógépekhez, nem Jobs.
Persze esetenként akad kivétel, bár a Flappy Bird fejlesztője azért nem biztos, hogy olyan nagyon sokat kaszált. De az ilyen kivételekhez megfelelő csillagállás kell (hogy az illetőn és az ötletén kívül a helyzet, a közeg, az alkalom is megfelelő legyen). Asszem ezt hívják szerencsének.





#2
A flappy bird jó pár hónapig kb senkit nem érdekelt, aztán egyszer csak szerencséje lett a srácnak - előbb nyersz a lottón, mint hogy ez megtörténjen veled is.
#15
"Persze esetenként akad kivétel, bár a Flappy Bird fejlesztője azért nem biztos, hogy olyan nagyon sokat kaszált"
De, egészen biztos, a srác egy interjúban azt mondta, hogy leosztva az első három hónapban(mármint miután felkapott lett) naponta 54k dollárt keresett - erre meglátásom szerint már mondhatjuk, hogy nagyon sok.
De hogy a kérdésre is válaszoljak, nem, egyáltalán nem így működik, azt mondják, hogy a siker titka 10% ban egy jó ötlet, és 90% ban kemény munka.





"De, egészen biztos, a srác egy interjúban azt mondta, hogy leosztva az első három hónapban(mármint miután felkapott lett) naponta 54k dollárt keresett "
Ezt én némi fenntartással fogadom.
Te láttad a számlaegyenlegét?
A Flappy egy ingyenes app volt. A bevétel tehát kizárólag a hirdetésekből realizálódhatott. 50 millió letöltéssel kétlem, hogy napi 50k USD-t kaszált volna, hiszen ez a letöltési szám, nagyon sokan vannak akik letöltenek napi 10-20 appot és rövid próba után törlik azok zömét.
ÉS még valami. A Flappy lopta a grafikát, tehát vélhetően a jogtulajdonos lépéseket tett. Azt ugyanis kevéssé hiszem, hogy a túl nagy addikció okán törölte volna az appot a store-ból. Ha valaki törölni akar, akkor nem jelenti be azt 26 sajtóorgánumnak, hogy majd, nem sokára ..., hanem egyszerűen törli és kész.
Gyanúm, hogy a Flappy jelentősen vesztett népszerűségéből és így akarta még kihúzni a dologból azt amit lehetett. A háttérben meg ott lehettek a MARIO jogtulajdonosai, illetve azok ügyvédei is.
Az is elgondolkoztató, hogy ha szénné kereste magát a Flappy-n, akkor miért adott ki azóta másik játékot (swing copters), amely egyébként szintén plágiumgyanús.





Az is a kérdéshez tartozik, hogy vannak fejlesztők, akiknek nevük van (világhírűek), pénzük még sincs.
Szóval, nem olyan egyszerű ez..





"Ezt én némi fenntartással fogadom."
Fogadd ahogy akarod, ez az egyetlen infó az ügyben.
"A Flappy lopta a grafikát, tehát vélhetően a jogtulajdonos lépéseket tett. Azt ugyanis kevéssé hiszem, hogy a túl nagy addikció okán törölte volna az appot a store-ból. Ha valaki törölni akar, akkor nem jelenti be azt 26 sajtóorgánumnak, hogy majd, nem sokára ..., hanem egyszerűen törli és kész. "
Ja, a 30 éves super mario háttereit, meg a csöveket, amiket megjegyzem távolról sem egy fejlesztő koppintott le. Csak ez vezethetett a sikerhez, nem is kérdés. Btw legjobb tudomásom szerint egy tweet volt a nagy sajtóbejelentés, miszerint 24 óra múlva kerül le a store ból(van önbecsülésem, úgyhogy nem fejlesztek mobilra, de azt nem tartom kizártnak, hogy kényed kedved szerint nem törölheted a fentlévő cuccaidat - de ez csak egy kósza gondolat).
"Az is elgondolkoztató, hogy ha szénné kereste magát a Flappy-n, akkor miért adott ki azóta másik játékot (swing copters), amely egyébként szintén plágiumgyanús."
Mégis mi az összefüggés a kettő között? Az indie fejlesztők rendszerint szeretik amit csinálnak, nem azért élnek zacskós levesen évekig mert ahhoz van kedvük, ha találsz egy zsák pénzt akkor felhagysz a hobbiddal?





"Ja, a 30 éves super mario háttereit, meg a csöveket, amiket megjegyzem távolról sem egy fejlesztő koppintott le."
A 30 éves super mario is éppen annyira jogvédett mint a tegnap lefejlesztett akármi. Az lehet, hogy nem egy fejlesztő koppintotta le, de egy volt, amelyik ebből jelentősebb hasznot húzhatott, valamint ugyancsak egy volt, amely a super mario grafikáját, hangulatiságát 50 millió példányban csúfolta meg.
"Btw legjobb tudomásom szerint egy tweet volt a nagy sajtóbejelentés"
Is. Amit egyébként azonnal reTweeteltek 150 ezren.
"de azt nem tartom kizártnak, hogy kényed kedved szerint nem törölheted a fentlévő cuccaidat "
A saját tulajdonod, bármelyik pillanatban törölheted.
"ha találsz egy zsák pénzt akkor felhagysz a hobbiddal?"
Nem valószinű, de itt nem hobbiról van szó. A figura gyakorlatilag egy flappy bird klónt csinált, azzal a változtatással, hogy nem horizontálisan, hanem vertikálisan kell vergődni a játékosoknak.
Szóval, még arra sem vette a fáradságot, hogy egy új játékot kidolgozzon, hanem vette a korábbit és annak grafikáját cserélte le. Nyilvánvaló, hogy a Flappy Bird népszerűségét kivánta újra meglovagolni, ha nem pénzért, akkor nem tudom miért, ugyanakkor, érdekes, hogy már nem zavarja annyira a játék addiktív volta sem. Ismeretes, hogy korábban erre való hivatkozással törölte a Flappy-t a store-okból.





"A 30 éves super mario is éppen annyira jogvédett mint a tegnap lefejlesztett akármi."
Nem is a jogi részét firtatom(habár azt is lehetne, nem véletlen, hogy egyáltalán kiengedték, az apple t ugyanúgy megbsszák ha jogvédett anyagot engedély nélkül kiraknak), hanem hogy azt sugallod, hogy ennek köszönhető a sikere - holott sok köze nem volt hozzá.
"A figura gyakorlatilag egy flappy bird klónt csinált, azzal a változtatással, hogy nem horizontálisan, hanem vertikálisan kell vergődni a játékosoknak."
Hogy egészen őszinte legyek ebben nem látok semmi kirívót, teszem azt általában egy john williams dalt is fel lehet ismerni anélkül, hogy tényként tudnád, hogy köze volt hozzá, ugyanez a helyzet néhány rendezővel is. Ha meg ez a grafikai stílus jön be neki, hát istenem, a minecraft óta meg fossák magukból az emberek a "retro" grafikát, de mondhatnám akár a modern környzetben játszódó katonai lövöldéket is, már jó 12 éve ezek mennek, személy szerint krvára unom, de ha A, ez jön be a fejlesztő(k)nek, vagy B, ez tetszik a játékosoknak, akkor ki vagyok én, hogy pattogjak miatta.





"az apple t ugyanúgy megbsszák ha jogvédett anyagot engedély nélkül kiraknak), hanem hogy azt sugallod, hogy ennek köszönhető a sikere - holott sok köze nem volt hozzá."
Az apple és a google semmiféle felelősséggel nem tartozik. Az kizárólag azé aki az appot feltölti értékesítésre a store-ba. Ha gondolkoznál, rájöhetnél, hogy elkivánni sem lehet, hogy minden app esetében vizsgálják a grafika, a zene, a hangeffektek, stb. egyediségét vagy jogsértő voltát.
"Ha meg ez a grafikai stílus jön be neki, hát istenem,"
Dong (a flappy fejlesztője) kedvenc játék a volt a super mario, később meg is írta saját klónját. Úgy tűnik, nem képes elszakadni ettől, de akkor is jogsértés más produktumát felhasználni és én elég erősen meg vagyok győződve róla, hogy dongról szépen le is gonbolta a jogtulajdonos annak a pénznek a javát, amit dong keresett vele.
Egyébként hogy 50 k USD-t termelt volna neki az app naponta, azt mások is kétségbe vonják, nem csak én.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!