Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C programozásban mi különbség...

C programozásban mi különbség az "int" és a "void" között?

Figyelt kérdés
valahol a programok elején int main() van de a tanárom pl void main()-t ír. Mi a különbség? Vagy mindegy melyiket használaom?
2015. dec. 4. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
C11 ISO szabvany szerint int a megfelelo, C++ -ban szinten.
2015. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A függvény neve előtt lévő típusú értéket fogja visszaadni a függvény. Ha a main előtt int van, akkor progi lefutása után egy int értéket ad vissza az operációs rendszernek, ilyenkor illik "return valami;" utasítással zárni a kódot. Szerintem inkább ezt szokd meg.

A void nem szabványos megoldás, de sok fordító elfogadja.

2015. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a második válaszoló írta, az int main() egy integert fog visszaadni, a void main() pedig semmit.


Gyakorlati példa, hogy értsd, miért van erre lehetőség egyáltalán. Írsz pl egy olyan függvényt, ami összead két számot, ha szeretnéd az eredményt felhasználni valahol, akkor így néz ki a függvényed


int osszeadas(int a, int b)


Ha pedig csak össze akarod adni őket, de az eredményre nincs szükséged(ilyen gyakorlati helyzet így hirtelen nem jut eszembe, de mondjuk ha egy hangot akarnál lejátszani, akkor nem feltétlenül lenne szükséged visszatérési értékre) az pedig így nézne ki

void osszeadas(int a, int b)

2015. dec. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

'Ha a main előtt int van, akkor progi lefutása után egy int értéket ad vissza az operációs rendszernek, ilyenkor illik "return valami;" utasítással zárni a kódot.'


Automatikusan 0 ertekkel ter vissza ha lehagyod, szemely szerint en sem irom ki.

2015. dec. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ezért is fogalmaztam úgy, hogy "illik". :)

Ha másért nem, legalább a különböző fordítók miatt, hogy mindegyikkel ugyanúgy forduljon le. Mondjuk ez már tényleg csak szőrszálhasogatás. :))


Egyébként ezt most nem tudom biztosan, de ha jól gondolom "void main()" esetén is implicit visszaad egy nulla értéket, fordítótól és op.rendszertől függően.

2015. dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

"using void main is unsafe and can potentially do evil things to your program. It is best to avoid it. "

2015. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudtam, hogy nem a világ legjobb tanárát fogtam ki... :D
2015. dec. 6. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Ettől még biztos mond jó dolgokat is, próbáld kiszűrni a lényeget, vagy legalábbis fenntartásokkal fogadni, amit mond.

:)

2015. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!