Mérnökinformatikusként kutatásokat segíteni?
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehetne lehetséges az / mik a kritériumai, hogy egy mérnöki alap/mester/doktori diplomával természettudományos felvetéseket kéne például számítógépen szimulálni, és az én feladatom lenne, hogy megírjam ezt a szimulátort.
Nagyon érdekel ez a terület, de gondolom a kicsivel több, mint középsulis természettudományos tudás + általam szerzett tudás nem elég, hogy a szakterületükön ilyen magas szintű emberekkel kollaboráljak.
Szóval az érdekel pontosan, hogy is működik. (Gondolom azért nem kell akkora tudás, mint magának pl. az elméleti fizikusnak, de azért mégis kell valami)
nagyobb tudas kell
persze ezt sem egyember csinalja mert magaban az ember tehetetlen sakkbabu
Nem tudom, hogy hol jársz a tanulmányaidban, ha még az egyetem környékén vagy, akkor érdemes szétnézni a téged érdeklő terület tanszékein és érdeklődni. Nyilván nem kell olyan szinten ismerned a kutatott területet, mint a specialistáknak, neked elsősorban az informatikai hátteret kell mellé tenned.
Ez sok mindent jelenthet: a kísérlet hardverét kell összeraknod és vezérelned, az adatokat kinyerned a kísérleti konfigurációból, nagy mennyiségű adatot megfelelő statisztikai módszerekkel kiértékelned.
Mindenképp érdekesebb, mint számviteli szoftvereket fejleszteni egész életedben. De persze fontos, hogy érdekeljen a kutatási terület.
Én egyetem után ezzel kezdtem. Szerencsém volt mert diploma előtt bedolgoztam magam a céghez, így felvettek simán.
Először kutatók keze alá dolgoztam fejlesztettem, utána modulokat írtam "szimulátorokhoz", persze nem olyanra kell gondolni mint amit a kérdező gondol.
A természettudományokat egyetemi kutatásokban végzik, főleg külföldön. Itthon előfordulhat, de kicsi a valószínűsége hogy bekerülsz, meg nem fizet olyan jól szerintem. Én orvosi területre szakosodtam kutatómérnöknek, ez 10 évembe telt és most is "csak" meglévő kutatásokban veszek részt ami persze elég profitorientált, nem találunk fel semmi újat, használjuk a szakma jelenlegi tudását és eladható szoftver állítunk elő, vagy épp a meglévővel elégítjük ki az ügyfelek igényét.
Nem akarlak letörni de nem leszel Tony Stark, nem fogsz felfedezni dolgokat, ez nem a 18. század hogy az elektromosság új tulajdonságait fedezed fel, kísérletekkel. A szimulációs programokon, de még a legegyszerűbbeken is több 100 ember dolgozik folyamatosan, és ezek mind már kitalált, meglévő dolgok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!