Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet a gond a free pascal...

Doctor Thomas kérdése:

Mi lehet a gond a free pascal letöltése során?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 64 bites a gépem, de az fp oldalán csak a 32 bites verzót engedi letölteni, pontosabban a 64-est is lehet de csak a 32-bites letöltés után látható a program, úgy viszont nem működik jól, mert miután próbálok vmit programozni vele pl összeadást akkor nem ad össze, hanem kiir mindenféle hülyeséget. Az számít hogy windows 10-em van?

2015. nov. 12. 19:28
1 2
 11/17 tabaki ***** válasza:

@SimkoL:

A Geany írja nagybetűsre, így szoktam hagyni, merthogy kitüntetett, a program eleje-vége. De a kedvedért legközelebb átjavítom, ezen ne múljon a harmónia...


@Kérdező:

A kiírásokkal semmi baj, a furcsa az, hogy a program nem fut. Biztos, hogy a háttérben sem jelenik meg egy ablak (nem, mintha pipáltam volna ilyesmit)? Tényleg létrejött az exe-fájl? Ha igen, külön elindítva működik?

2015. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 SimkoL ***** válasza:

@tabaki: Szinte mindig a Delphi 7 környezetét használom Pascal programokhoz az nem 'rondít' bele, esetleg a Lazarus-t de az is csak 'kérésre' formáz - ráadásul nem is mindig tetszik -. Linux alatt is fut, miért nem abban, az alatt írsz ?


@Doctor Thomas: a Windows az XP után nagyon kényes lett a jogosultságokra, hozzáférésekre. Hogyan, hová telepítetted, hova mentesz, hova fordítasz... ?

2015. nov. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 tabaki ***** válasza:

„Using configuration files from: C:/FCP/2,6,4/bin/i386-win32/”

Itt tényleg vesszők vannak a 2,6,4 között? Ez mindenesetre elég furcsa, bár azt várnám, hogy hibaüzenettel leáll a fordító.


Na jó, megyek lefeküdni, erős ez a szőlőpálinka...

2015. nov. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 tabaki ***** válasza:
Á, szerintem a Geanyben is simán át lehet írni valahol, egyébként meg nagyon kényelmes. Meg is próbálom mindjárt, hátha még vagyok annyira tiszta, hogy megtaláljam.
2015. nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 tabaki ***** válasza:

Megvan!

Jó éjt!

2015. nov. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 tabaki ***** válasza:
Még annyit a Geany védelmében: Nem formáz az semmit, csak amikor új .pas-fájt kérek, akkor ad egy minimális programvázat -- mostantól azt is kisbetűkkel. Ha automatikusan szeretném formázni a szöveget, arra írtam egy progit. De nemigen használom, annyit rágtad a fülünket miatta, hogy már menet közben is zavar, ha nem olyan, mint kéne ;)
2015. nov. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 SimkoL ***** válasza:
33-as hubit iszogattam eddig - hát inkább cserélnék én is egy kis 'emberesebbre' mert ez nagyon sz.r, de elfogyott az aszútörkölyöm.
2015. nov. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!