Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van egy nagyon jó ötletem egy...

Van egy nagyon jó ötletem egy böngészős játékhoz. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

A programozási tudásom a nullával egyenlő, de majd informálódok innen onnan.

Tulajdonképpen mivel kellene kezdenem, mit kéne csinálnom?



2015. okt. 1. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen az a játék. Tudás nélkül max a pénztárcáddal fogod tudni megvalósítani. Írhatsz privátot
2015. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Keress fel egy céget, pl. Neuron, EPAM, stb. Adj be egy igényt, hogy szeretnél egy ilyen játékot, ennyi pénzed van rá, ekkorra akarom elindítani, vállalják-e. 7 (de legjobb 8-9) számjegyű összeg azért legalább legyen nálad.
2015. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Hát, én igazából nem hiszem, hogy 7 jegyű összeggel foglalkozna egy nagy cég, ha 1-essel kezdődik, akkro pláne nem, ez gyakorlatilag kevesebb, mint 1 programozó 1 havi költsége.
2015. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szép álom volt.
2015. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ezeket tanulnám szép sorban:

- kliensoldal: HTML, CSS, JS, ha nagyon grafikus dolgot szeretnél, akkor a HTML5 Canvas programozásának nézz utána még

- szerveroldal: itt sok opció van, játék függő, hogy egyáltalán kell-e, de pl. PHP vagy NodeJS; és ezek mellé valamilyen adatbázis is kellhet, pl. MySQL

2015. okt. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy teljesen felesleges neki tanácsot adni. Akiknek van ilyen egyszeri ihletük, azok úgyis hamar feladják. Pénzük meg nincs rá.
2015. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
#5 listájához add hozzá a WebGL + websockets/meteor.js kombót, esetleg a Unity-t.
2015. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az üzleti előkészítéssel kezdj neki. Garantálni tudod-e, hogy lesz belőle valami bevétel - egyáltalán. Ha nem, szép álom volt, lépj tovább.


Ha igen, első körben el lehet beszélgetni valaki programozóval, aki fel tudja mérni, mi minden kell a megvalósításhoz / üzemeltetéshez. Ha tud a mérleg pozitív lenni, akkor az meg fog valósulni. Hogy egyszem programozó fogja-e megírni, vagy céget bérelhetsz rá, igazából már részlet kérdés.


Ha még mindig jónak tűnik az ötlet, írj privit.

2015. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!