Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Geany probléma?

Geany probléma?

Figyelt kérdés

A Geany a program fordításakor az alábbi hibaüzenettel dob meg: A megadott nevet (.) a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként, futtatható programként, vagy kötegfájlként.


És nem csinál semmit.


Környezeti változók be vannak állítva


2015. szept. 13. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi van?


A Geany egy Linuxos editor, mit fordítasz rajta? Miért forrásból telepíted? Rakd fel valamelyik packageer-el... ...apt-get, yast, dnf... stb.

2015. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebben programozunk a suliban!
2015. szept. 13. 22:08
 3/7 tabaki ***** válasza:
Geanyben nem tudsz programozni, mert az csak egy okos szerkesztőprogram. Telepítsd az adott programnyelv fordítóját, mivel valószínűleg azt keresi, hogy átadhassa neki a beírt kódot. Ha a programnyelvet is közölnéd, biztosan kapnál rá tippeket, hogy honnan töltheted le. Az, hogy a programot a Geanyben írod meg, nem sok támpontot jelent, mert alaphelyzetben is 11 féle kód szerkesztését tudja, de kismillió kiegészítő is letölthető hozzá, ezenfelül meg akármelyik fordítót meg tudja hívni, ha megfelelően beállítod az opciókat. Én például többek közt POV-Ray kódot szerkesztek és futtatok vele, valószínűsítem, hogy ti valami egészen mást.
2015. szept. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

#1:

Csak mellékesen: Van Windowsra is, OSX-re is, nem mintha ez bármit változtatna a tényeken. Minden rendszerben az ott telepített programnyelveket hívja meg, saját fordítót nem tartalmaz.

2015. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Java-ban programozunk.
2015. szept. 14. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha Java-ban programoztok, akkor miért nem használtok Eclipse-t???


#4-nek (tabakinak): Azt mondtam volna, hogy CSAK Linux-ra van??? Ha jobban beletekintünk minden programnak van klónja minden rendszerre, ha meg nincs, akkor egy emutátoron le tudjuk futtatni, vagy virtuális gépen... :-)

2015. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

Innen tudod letölteni a rendszerednek megfelelő Java-telepítőt:

[link]


@Igaz Mondó Reloaded:

Nem kóstolgatni akartalak, csak Kérdező kedvéért pontosítottam. Mély igazság rejlik a szavaidban, de a Geany speciel natívan fut mindhárom rendszeren. Egyébként eszem ágában sincs vitatni, hogy elsősorban linuxos, én is ott használom...

2015. szept. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!