Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet EGYSZERŰEN...

Hogyan lehet EGYSZERŰEN valami kis játékot (pl flash félét) készíteni? Milyen programot tudtok ajánlani, amit EGYSZERŰEN lehet használni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Programozz
2010. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De milyen program a legjobb erre, és mi a legegyszerűbb?
2010. márc. 11. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ami neked egyszerűnek tűnik, mondjuk egy flash* ugrálós játék, a mögött több akár ezer sornyi bonyolult kód található, amelynek írását a programozó jelöltek éveikig tanulják. Azt javaslom, hogy nézz utána pontosan, hogy miképpen is megy a programfejlesztés. Próbáld megérteni a programozó gondolkodásmódot és hogy hogyan lehet egy problémát algoritmizálni. Majd tanulj meg egy programozási nyelvet. Én tanulásnak(!) a Pascalt ajánlom (ha megtetszik mehet a C++ mondjuk). A szükséges tudásszint elérése kb. olyan 3-4 év múlva várható... :P Ha megkeresed az infótanárod, akkor valószínűleg ő is fog tudni segíteni. A szükséges fogalmak, leírások nagy részét megtalálod az interneten is.


*Persze próbálkozhatsz olyan programokkal, mint a Game Maker, vagy az Adobe Flash, de ezek használatához se árt egy csipetnyi programozó tudás.


Sok sikert!

2010. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha arra megyünk, hogy "egyszerűen"...

Ajánlom a google-t és keress rá, hogy flash játék készítő kisiparos... és rendelsz tőle egyet

2010. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy klánháborúhoz hasonló játékot fejlesztek, de annál sokkal magasabb szintűt. C++ + GTK-val.

Az hogy 10ezer sor lesz, az a minimum.

2010. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress rá: Game Editor. Nagyon keveset kell benne programozni, én 2 nap alatt kitanultam annyira, hogy ugrálni és lőni tudjak a 'gyári' karakterrel :D Hozz létre egy actor-t, áttítsd be, hogy az awsd gombokra hogy módosítsa a koordinátáit, és már mozoghatsz is az "űrben". Van beépített video tutorial is, ha tudsz angolul és van benned valamennyi programozói logika, simán menni fog. Persze csodát ne várj tőle, 3D-t nem tud, de amit te akarsz arra jó. Lehet menteni .exe fájlba is, ráadásul ingyenes.
2010. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!