Videojátékot akarok készíteni hobbiszinten (van PÁR ötletem) hol tudnám ezt megtanulni egyetemen kívűl? Van egyáltalán valamilyen képzés rá, hogy lehet e videójáték programozásban legalább a haladó szintet elérni?
Az a szép az egészben, hogy nincs ilyen, hogy "Videojáték programozás 1. óra" stb.
A kulcskifejezések inkább: lineáris algebra, számítógépes grafika
Mikor utoljára emberek között jártam, még nem vol ilyen besorolás, hogy "haladó videojáték programozó". Persze azóta változhatott is a világ.
Angol nyelv és programozás mennyire megy? Ha semennyire, akkor ezek az első lépések, ebben a sorrendben. A játékra visszatérünk pár év múlva.
Érdemes egyébként olvasgatni a korábbi kérdéseket itt, Programozás kategóriában, sok releváns gondolatot fogsz olvasni.
A Microsoft Virtual Academy-n nézegess videókat és csináld utánuk. Kezdésnek például ezt:
Remélem, azért tudsz angolul.
Használj GameMaker -t, alap játékokhoz tökéletes:
Elolvastam a jószándékú és segítőkész hozzászólásokat... :-)
Én akkor is programoztam már, amikor azt sem tudtam mi az az angol és mi az a lineáris algebra... :-)
Kérlekszépen egyvalami kell, de nemcsak a programozáshoz, hanem úgy általában mindenhez: MOTIVÁCIÓ! :-)
Tehát nem ilyen kérdéseket kell feltenni, hanem ha van ötleted és azt meg akarod csinálni, akkor csináld meg! Az sem baj, ha hibákat követsz el, hiszen abból tanulsz.
Hogy hogy csináld meg? Ha tényleg akarod, rájössz! :-)
"Elolvastam a jószándékú és segítőkész hozzászólásokat... :-) "
-->
"Hogy hogy csináld meg? Ha tényleg akarod, rájössz! :-)"
Igazad van, ezt tényleg nagy segítség. :DD
Egyébként nem értem miért mindenki játékot akar elsőnek csinálni. Komoly dolgot nem fogsz tudni csinálni, mert szükséged van programozási, hálózati, számítógépes grafika, matematikai ismeretekre. Ez mind több év. Az összekattintgatós dolgoknak meg nem sok értelmét látom. Ha tényleg érdekel a dolog, akkor kezdj ez programozni tanulni és angolt mellé.
#5: Hányok tőled, meg a passzív-agresszív smileyktól.
Kérdező: Első körben el kellene döntened, hogy milyen játékok fejlesztésében szeretnél részt venni. Használt nyelvek általában C/C++/C#/Java, ezek valamelyikét érdemes megtanulni, valamint rengeteg matematikát( [link]
Egyébként Unity-t ajánlom, egyszerű dolgokat pillanatok alatt meg lehet benne csinálni, tehát lesz egy kis sikerélménye is az embernek, profi eszközök vannak benne, 2d-ben és 3d-ben is lehet fejleszteni, tele van az internet oktatóanyagokkal és ingyenes.
"Egyébként nem értem miért mindenki játékot akar elsőnek csinálni."
Szerintem a mai fiatalok a Facebookkal és számítógépes játékokkal ismerkednek meg először. Nem egy matematikai problémára keresnek megoldást. És szerintem(!) ez is jobb mint a semi. A gyereknek lesz egy célja, és a kitartóbbak bele is kezdenek valamibe. Én is így kerültem a programozás világába és valahogy a játékok már abszolút nem érdekelnek mert felfedeztem a mögötte rejlő izgalmasabb világot.
Egyébként ha gyorsabb sikereket akarsz akkor a Game Maker-t ajánlom. Ott egy idő múlva még a programozásba is belekóstolsz, majd később rájössz hogy nem elég és mész a komolyabb motorok / programnyelvek felé. Régen volt egy magyar Game Maker fórum tele segítőkész emberekkel, sajnos ez évekkel ezelőtt megszűnt (az angol gmc.yoyogames.com viszont él és virul, ez az angol "eredeti" fórum).
Sok sikert, sok jó játékot!
Én is azért vágtam bele a programozásba, mert játékot akartam csinálni, az motivált az egész tanulási folyamat alatt, hogy majd egyszer megvalósíthatom az álmokat a fejemben.
Aztán most ebben a percben (ha nem itt pazarolnám az időt) okostelefonra írom az egyik tervezett játékomat, és utálom minden percét, mert a java kiakaszt.
De eljutottam idáig, és amennyiben nem javázok, akkor örülök is neki :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!