Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascript folyamatos frissítése?

Javascript folyamatos frissítése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Írtam egy játékot, melyben van egy számláló, egy "n" változó, amit kiírattam az oldal táblázatába. Természetesen szerveroldal nélküli, böngészős játék. Hogyan tudom megoldani, hogy a kiírt érték folyamatosan frissüljön?


(a kiírt érték egy pontszám változója, mely button lenyomására nő 1-et, alert kiírja, hogy nőtt az értéke, viszont a HTML-be beillesztett scrpit nem.)


Köszönöm a válaszokat! :)



2015. jún. 7. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen a pontszámod egy sima div:

<div id="score"></div>


A JavaScript-ben meg írj a div-be valahogy így:

document.getElementById("score").innerHTML = ...

2015. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Biztosan én rontom el valahol, de valamiért most sem frissül a HTML-ben.. :(


<html>

<body>

<script language="JavaScript">

var win=1;

var szam=Math.floor((Math.random() * 3) + 1);

document.getElementById("score").innerHTML="<br>" +win;


function eredmeny()

{


if (tipp==szam)

{ window.alert("Nyertél!" +win);

win=win+1;

}

else

{

window.alert("Nem nyertél!" +lose); lose=lose+1;

}

return szam=Math.floor((Math.random() * 3) + 1);

}

</script>



<div id="score"> </div>

<script language="JavaScript"> document.getElementById("score").innerHTML = "<br>"+win; </script>


</body>

</html>


Nagyjából így van a program, kivettem belőle a hülyeségeket, de sajnos HTML ablakban nem frissül, Alertban persze igen..

2015. jún. 7. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Így csak 1x fut le (oldalbetöltéskor) a kiíratás. Tedd funkcióba és hívd meg mikor frissül az változó. Illetve így a 6. sorban a getelement... score nem fog semmit sem találni, hisz utána jön létre a score id-jú dived.


Első lépés most az legyen, hogy az összes JS-t a html tartalom mögé teszed (de bodyn belülre) aztán pedig amikor átíródik a változód értéke akkor fusson is le a kiíratásod.

2015. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!