Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vektor argumentumok, pontosan...

Vektor argumentumok, pontosan mik ezek, mikről kéne írnom a tételben?

Figyelt kérdés

Programozás alapjai tárgy, C nyelv, alap szinten vesszük még eléggé, de egyik tételnél vektor argumentumokról kéne valamit írnom.


Ezek mik? Nagyjából megy a programozás, de ez elmélet, ide nem tudom mit kéne írni, tömbökkel kapcsolatos utasításokat vagy mit?



2015. máj. 21. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi értelme.
2015. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos láttál már olyat, hogyha paramétert szeretnél átadni a programnak a konzolból, akkor a main() függvénynek így kell kinéznie: int main(int argc, char *argv[]) {}. Itt látszik a legjobban, hogy micsoda is a kérdésed tárgya. Az argv az argument vector-t rövidíti. Programozásban a vector az a dinamikus tömb. C-ben tulajdonképpen tömbök nincsenek, csak mutatók, de ha ilyen típust adsz meg a függvényparaméterének, akkor az egy vector argument.
2015. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem azért, de a "vektor argumentum" és az "argumentum vektor" egyáltalán nem ugyanazt jelenti.
2015. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mint írta, a C alapjait tanulja, tehát fogalma sincs, hogy pontosan mi az az argument vector, ezért nem ártott volna, ha a félszavas válaszaid helyett elmagyaráztad volna neki.
2015. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a C++ -t nézzük ez elég zavaros megállapítás:


"Programozásban a vector az a dinamikus tömb."

2015. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
C++-ban nem programoztam még, de úgy tudom, hogy a vector ott is dinamikusan lefoglalt tömböt jelöl. És ezt írja az internet: std::vector is a sequence container that encapsulates dynamic size arrays.
2015. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az internet jól írja, csak megemlítettem, hogy ott félre vezető lehet.


int *v = new int[10];

std::vector<int> v(10);

2015. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Mint írta, a C alapjait tanulja, tehát fogalma sincs, hogy pontosan mi az az argument vector, ezért nem ártott volna, ha a félszavas válaszaid helyett elmagyaráztad volna neki."

Minek magyaráztam volna, mikor nem az volt a kérdés??

Hányszor kell még ezt leírni?

2015. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatlansága révén rosszul írta le, de attól még arra gondolt, te pedig segíthettél volna neki rendet rakni a fejében ahelyett, hogy odahányod, hogy semmi értelme, feltéve ha tudod egyáltalán a választ.
2015. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

> C-ben tulajdonképpen tömbök nincsenek, csak mutatók


Ez nem igaz. C-ben vannak tömbök is és mutatók is és nem keverendő.


Argumentumként definiált tömbök viszont automatikusan mutatóvá konvertálódnak, ezért szokás a "vektor argumentumok" méretét külön megadni egy másik argumentummal. (kivéve ha felismerhető az adat vége, pl. a lezáró \0-val rendelkező char[] stringek) Szerintem ilyesmik érdemes leírni, de nem tudjuk mit tanítottak neked és mit várnak el.

2015. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!