Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amikor még nem volt olyan...

Amikor még nem volt olyan program, amivel programozásnál a szöveget át lehetett konvertálni a számítógép nyelvére, akkor hogy készítették el a programozási feladatokat?

Figyelt kérdés
És a másik, hogy hogyan tudtak ilyen konvertáló programot írni, ha még írni sem lehetett, mivel nem lehetett mivel lefordítani?
2015. ápr. 30. 16:44
 1/8 Tengor ***** válasza:
100%
Gépi kódban kellett, 0-ákból és 1-esekből megírni. Lásd lyukszalag!
2015. ápr. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:
Például eleve gépi kódban adták meg az utasításokat, a bevitelre meg lyukkártyát vagy lyukszalagot használtak, amit a számértékeknek megfelelő helyeken vágtak ki az erre készült szerkezettel.
2015. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
100%
Aj, de elméláztam megint...
2015. ápr. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SimkoL ***** válasza:
64%
Fiúk és a mérnöki pult?
2015. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Komplikato ***** válasza:
Bizony gyermek koromban tudtam fejből az ASCI táblázatot (legalább is szöveges részt), meg megtanultam gyorsan konvertálni bináris és hexa között papiron. Mondjuk szvsz már akkor is volt olyan program amiben táblázatként bepötyöghetted hexában az adatokat meg persze mindenki írt magának segédprogramot amivel ezt hatékonyabban megtehetted vagy konvertáltad. Commodore gépen az Assembly szerkesztőknél a kilistázott memória térképen volt még olyan segítség, hogy 8 hexánként kitette melléjük kis táblázatban a karaktereket is. Hát ezeknél régebbi gépeken biztos nagy szívás volt, sok papírmunka és hajtépés. :D
2015. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor még nem volt tégla, hogyan építettek házat? Megoldották akkor is, csak körülményesebb volt és nem lett olyan jó a végeredmény, ugyanez a helyzet a programozásnál is.
2015. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SimkoL ***** válasza:
#6: A faházak is gyönyörűek :)
2015. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
100%

Kérdező, azt se felejtsd el, hogy a hajdani programok bonyolultsága meg sem közelítette a maiakét, és a processzorok utasításkészlete is sokkalta szűkösebb volt. Néhány tucat vagy néhány száz gépi utasítást egy okos ember meg tudott tanulni, és a papíron megtervezett folyamat megfelelő helyeire beírni. Ha valaki nincs rászorulva a gépi kód használatára, nem tudja elképzelni, hogy a számok az ember számára is érthető utasításokká elevenedjenek, de a régi programozók úgy olvasták a hexakódot, mint te a Blikket. Egyik haverom ilyen figurák mellett dolgozott, ő mesélte, hogy leálláskor a guruk végignyálazták a tömör hexakódban ékező ötven oldalas hibajelentést, és kiszúrták a hiba okát.

Én magam soha nem próbálkoztam gépi kóddal, de assemlyvel sokat szórakoztam, és mondhatom, elég jól rá tud állni az ember agya, hogy a magasabb szintű nyelvek összevont nagyobb egységei helyett regiszterműveletekben és memóriacímekben gondolkodjon. Ha egy lefordított assembly-programomba hexaeditorral belenézek, pont azt látom, amit gépi kódban is begépelhettem volna, ha nem vagyok ilyen kényelemszerető természet.

2015. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!