Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# adatbázis, mdf mért nem...

C# adatbázis, mdf mért nem menti el az adatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

C# 2013 Community-ben alkotok éppen egy adatbázis, egy dataGridView-ban megjelenítettem az egyik táblát, e mellett vannak szövegdobozok. Ha a szövegdobozokba írok értékeket akkor a program új sorként betölti, viszont ha bezárom az alkalmazást és újra megnyitom akkor már nincsenek meg azok a rekordok amiket felvittem, ennek mi lehet az oka? Tudnátok segíteni?


A kód ami felvisz az adatokat:

string azonosito = txbSzalAzonosito.Text;

string nev = txbGyartoNeve.Text;

gyartokTableAdapter.Insert(azonosito, nev);

gyartokTableAdapter.Fill(adatforrasDataSet.Gyartok);


2015. ápr. 25. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Miféle adatbázis? Hol derül ki ebből a kódból bármi is?
2015. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A projekthez hozzá adtam egy "Service-based Database"-t, ebben csináltam táblákat többek között egy Gyártók nevűt (Gyartok), aminek van egy Id-ja egy szállítói azonosítoja és egy Gyártó neve attribútuma.

Projekt fülön hozzáadtam egy Data Set-et, adatforrásként megadtam az mdf-fájlt (adatforrasDataSet).

A formhoz hozzáadtam egy DataGridView-t ennek a datasourc-át beállítottam az adott dataseten belül a Gyártók táblára.

Mellé került két szövegdoboz és egy gomb.

Az egyik szövegdobozba beírom a szállítói azonosítót a másikba a gyártó nevét (Id automatikus számozódik azért nem kell neki külön szövegdoboz), majd a gombra kattintva lefut az a kódsor amit fent írtam (a többi kódsor a kérdésem szempontjából redundáns).


Remélem, kedves válaszoló így már világosabb a kérdésem, elnézést a kevés információért.

A kódsorral tehát nincs baj, mert a rekord hozzáadódik, viszont ha becsukom és újra nyitom az alkalmazást akkor eltűnnek azok a rekordok amiket felvittem.

2015. ápr. 25. 18:46
 3/3 A kérdező kommentje:

Mellékelek egy képet is a kérdéses usercontrolról:


[link]

2015. ápr. 25. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!