Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Windows Pro/XP installálása...

Windows Pro/XP installálása USB-ről?

Figyelt kérdés

Nem jó a cd olvasóm, és csupán egy ubuntu van a gépen. Viszont van USB portom és valahogyan ubi alatt bootolhatóvá varázsolni a képfile-t.

A virtuális gép sajnos nem járható út, mivel a gép hozzá túl gyenge.

A windows viszont nagyon kellene, mert nem engedték, hogy linuxon érettségizzem. Így most meg kell tanulnom a windowst használni lévén, hogy semmit sem tanítottak az elmúlt 4 évben.


2010. febr. 21. 08:37
 1/3 aulac ***** válasza:

Először is menj a számítógép BIOS "Advanced Bios Features" lapjára. Ha a meghajtó név szerint fel van sorolva a bootképes eszközök között, közvetlenül kiválaszthatod. A második lehetőség, hogy USB-HDD-ként érhető el.A harmadik: "merevlemezt" (HDD) adsz meg első boot-device-nak. Ilyenkor egy további menüpontban a pendrive-t kell az első helyre -a HDD elé- tenned.

Ahhoz, hogy az USB-t bootképessé tegyed, és felkerüljön rá az oprendszer indítófájljai használd a "unetbootin"-t.

A legfrisebb (jelenleg 3.1.9) verziót letöltheted a

[link] oldalról.

Sok sikert.

2010. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam az unetbootinnal de nem sikerűlt. Pedig más op rendszerekkel már simán ment.

A BIOS beállításával nincsen gondom, sokat játszottam már vele.

Mindenek előtt egy bootolható usb készítése a kérdéses.

Monjuk azt is jó lenne tudni, hogy mennyiben tér el a windows USB-s telepítése a CD-hez képest. Kell e valamit utólag manipulálni, és ha igen akkor mit.

2010. febr. 21. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezzel már volt nekem is egy köröm. Az a gond, hogy USB-ről még be lehet bootolni, a telepítőt is el lehet indítani, DE telepítés közben a win végigteszteli az eszközöket és kapcsolgatja az USB-t is, kapcsolat megszakad, telepítés beszarik. Valahogy próbáld meg feltenni a telepítőt vinyóra egy másik FAT, vagy NTFS partícióra és indítsd el az i386 könyvtárban a WINNT.exe vagy a WINNT32.exe fájlt. Nem tudom már. A gyári Xp telepítő is ezt indítja boot után. Persze ez csak dos-ban, vagy win98-as boot esetén indul, Linux/Unix kizárva.
2010. febr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!