Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem boot-ol a Windows 7...

Miért nem boot-ol a Windows 7 dvd?

Figyelt kérdés

Tesóm barátnőjének a gépével bíztak meg, hogy csináljam meg. Tennék rá windows 7-et, és be is van állítva, hogy boot-oljon a dvd, de amikor az következne, kiírja, hogy keresi a dvd-t és utána ezt írja: CDROM: Cannot boot from CDROM - CODE: 5

És indúl a windows xp(kékhalállal)

Majd most, windows-ból telepítettem a windows-t, de szerintem normálisan is megkéne csinálni(parcició formázás stb). Egyébként a windows xp -cd meg bebootol. mi lehet a gond?


Köszönöm a segítséget: Krisztofer


2010. febr. 20. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
rosszul van megírva a Win7 telepítő
2010. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem mert az én gépemen bootol.
2010. febr. 20. 21:34
 3/5 anonim válasza:

Szia!

A Microsoft egy új fajta (kétszer akkora méretű) bootszektort használ a Windows 7 DVD-ken, ami régebbi (3+ éves) BIOS-okkal nem mindig kompatibilis.


Megoldás:


1. Töltsük le az Ultimate Boot CD-t. Ingyenes program google kiad egy csomó találatot.


2. Írjuk ki CD-re az ISO fájlt.


3. Tegyük be az elkészült CD-t a CD/DVD meghajtóba, indítsuk el a gépet. Ne felejtsük el beállítani a gépünk BIOS-ában, hogy az optikai meghajtóról boot-oljon.


4. Az Ultimate Boot CD-n válasszuk a Filesystem Tools->Boot Managers->Smart BootManager programot.


5. Ha a Smart BootManager betöltődött, vegyük ki a CD/DVD meghajtóból az Ultimate Boot CD-t, majd tegyük a helyére a Windows 7 telepítő DVD-t.


6. Válasszuk ki CD-ROM sort és nyomjunk egy ENTER-t.



Ezután minden probléma nélkül kellene, tudjon boot-olni a gépünk a Windows 7 DVD-ről.


Örülök ha tudtam segíteni,nekem így működött.


Üdv:east

2010. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, majd megpróbálom! :)
2010. febr. 21. 08:26
 5/5 A kérdező kommentje:

NA jó most ez nem ide tartozik már, és bocsi is hogy offolok, de hogy tudnám megoldani, ha esetleg letört az alaplapi gombelem tartó, azt hogyan tudom viszarakni? Mármint ahogy ráfekszik, ügye egy kis fekete műanyag, alatta van a - . FElette lenne a plus, de az az ág, amit rákellett hajlítani ami a +(ki az az idióta aki ilyenre gyártotta hogy rá kell hajtani) nos az tört le..


Fontos lenne, mert a gép tényleg nem az enyém.


Köszönettel Krisz

2010. febr. 21. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!