Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pályaválasztás előtt állok,...

Pályaválasztás előtt állok, egy lehetséges opcióként a programozáson gondolkodtam, tudnátok valami könyvet, vagy anyagot ajánlani ahol belekezdhetek a megismerésébe?

Figyelt kérdés
Beleszeretnék látni hogy milyen ez az egész, es utána el tudnám dönteni hogy nekem való-e a szakma! Mondjuk egy könyvből saját magamtól megtanulhatom? Az Angolt azt kifejezetten szeretem, a matek azért nem a kedvencem de a logikai feladatokban mindig jó voltam! Nos ezekkel a háttérinformációkkal mondanátok nekem pár érdekességet? Járművekhez (autó) van külön programozó?

2015. márc. 31. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem gond az angol. Akkor egy követelmény pipa.


Matek. Fősulin kellett integrálni, deriválni, kombinatorikával foglalkozni. Gondolom, máshol is így van.


Találtam egy kis cikket:

[link]

"A programozás inkább egy gondolkodásmód, mint egy bemagolandó vagy megtanulandó anyag. Ha eddig még nem programoztál akkor nem fog könnyen menni, viszont folyamatos készüléssel jól fel lehet készülni. "


Talán nézegetheted ezt az oldalt:

[link]

2015. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En konkretan autoiparban vagyok szoftverfejleszto,ugyhogy van ;-)
2015. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg, milyen tárgyaink vannak itt Debrecenben programtervező szakon! Vannak jegyzetek, minta ZH-k, vizsgafeladatsorok, stb.


[link]

2015. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Könyvet nagyon, de nagyon nehéz találni. Minden prognyelvnek van vagy 50 saját könyve, de nagy, átfogó munka nemigen van sajnos, ez friss tapasztalat. Én nemrég kezdtem érdeklődni a programozás iránt, a párom ugyan részben programozással foglalkozik (SystemVerilog), de még ő sem tudott átfogó könyvet. Javaslom, hogy nézz körbe neten, vagy nézegesd meg egyes programnyelvek ismertetőit, a próbafeladatokból látni fogod, hogyan működik a dolog. Az is igaz, hogy nagyon nehéz elkezdeni és kell hozzá kreativitás bőven, hiszen ez tulajdonképpen problémamegoldás, amit nem lehet csak úgy megoldani, mert sokszor van 30 megoldás. :)

A BME-VIK wikin sok infó van tárgyakra bontva, hátha találsz valami hasznosat: [link]


Sok sikert!

23N

2015. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!