Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érdemes választani?

Figyelt kérdés
Nagyon alap programozói ismereteim vannak(c++), de elhanyagolható. Ami a legfontosabb nekem, hogy jól el tudjak helyezkedni, tehát egy keresett nyelvet választanék. Ha valaki tudna írni egy kis ismertetőt/szempontokat a nyelvekről, az elég hasznos lenne nekem, és szerintem más olvasóknak is.

2015. márc. 22. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Íme a keresett nyelvek:

[link]

Szerintem a TOP 5-öt érdemes nézni, és abból kiválasztani azt, amelyik a legjobban fekszik.

2015. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A C++, C#, Java a legkeresettebbek manapság.

A C++ ezek közül a legalacsonyabb szintű, ami annyit jelent, hogy több mindenbe belenyúlhatsz, viszont nehezebben tanulható.

A C# objektumorientált nyelv, C++ után nem lesz teljesen új, de sok a microsoftos hülyeség benne.

A Java szintén hasonlít a C++-ra, szintén objektumorientált, platformfüggetlen, és számomra logikusabb, mint a C#.

2015. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Mi lenne benne hasznos ha egyikőtök sem tudja használni azt a kur\/a keresőt?
2015. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A jó elhelyezkedéshez egy nyelv pont nem jó választás. Tanulás szempontjából sem jó az egy nyelv. Valamint amíg az alapokat sem érted felesleges ezen rugózni (pl. miért használunk változókat?). Inkább kezdjél bele egy könnyűnek a megtanulásába (pl. Go, Python, stb.) majd később váltasz.
2015. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó kommentet nem értem teljesen. Úgy érted, hogy egy nyelv tudása nem elég az elhelyezkedéshez, vagy úgy érted, hogy ha belevágok a lecsóba(és mondjuk C-vel kezdem) akkor sokkal nehezebb dolgom lesz, mint ha egy könnyebb nyelvvel kezdeném? Ha az utóbbi akkor szerinted tényleg érdemes egy kevésbé hasznos, de könnyebb nyelvvel kezdenem? (Nem akarok profi programozó lenni, most először csak megismerkednék vele,aztán eldönteném, hogy hogyan tovább.)

2015. márc. 22. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Folytasd a C++-t, az egy elég keresett nyelv. Tanulj mellé még valamit, érdemes egy szkript nyelvet, Javát, C#-ot tanulni. A C-t elég speciális célokra használják, de ha érdekelnek az operációs rendszerek vagy a beágyazott rendszerek, akkor érdemes azt is begyakorolni.
2015. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!