Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért mondják azt önbizalomhiá...

Miért mondják azt önbizalomhiánynak, ha az ember tudja magáról, hogy az xy feladatot NEM TUDJA leprogramozni?

Figyelt kérdés
Tisztában van a képességeivel és azzal, hogy jelenleg meddig képes felnyúlni feladatok terén.
2015. febr. 28. 00:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze nem olyan szintre gondolok, hogy egyedül egy wow-ot összehozni vagy a terminátorban szereplő Mi-t.
2015. febr. 28. 00:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, a "nem tudom megcsinálni" mondatot kétféleképpen is lehet értelmezni.


Egyrészt vehetjük őszinteségnek, amikor valaki nem akarja eljátszani, hogy ért hozzá, nem akarja osztani az észt, pláne ha marhaságokat beszél, hanem őszinte és passzol. Leggyakrabban akkor mondjuk, amikor egyértelmű, hogy nem vagyunk birtokában a szükséges speciális, jól körülhatárolható tudásnak.


A másik eset, amikor az illetőnek nem kell speciális tudást alkalmazni, inkább egy jó ötlet vagy kitartás kell a megoldáshoz. Ha egy adott pillanatban egyáltalán nem is sejtjük a megoldást, attól egy óra múlva megoldhatjuk, ha nem adjuk fel az elején. Ilyenkor valóban önbizalomhiányról van szó.


Ha a feladat adott, és nem is gondolkodsz a lehetséges megoldásokon, amiket a birtokodban lévő tudással el lehet érni, akkor valóban feladtad az elején. Lehet, hogy valóban nem tudod megoldani, de másképp jön ki, ha pár perc tépelődés és tervezgetés után mondod, vagy helyből rávágod. Néha nem konkrét tudás kell a megvalósításhoz, hanem logika, vagy egy röhejesen egyszerű ötlet, amivel meg lehet kerülni az eredeti nehézséget.

:)

2015. febr. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan tényleg önbizalomhiányból és lustaságból mondanak ilyet, az emberek meg szeretnek általánosítani.
2015. febr. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kirívóan nehéz eseteket kivéve, amiken kutatócsapatok dolgoznak, nem igazán van olyan feladat, amit némi munkával ne lehetne megoldani (itt a némi munka akár hetek-hónapok is lehetnek). Persze, ha valaki tényleg ideáll elém egy valódi MI igénnyel, vagy pl képfeldolgozás terén is vannak ilyen témák, arra gond nélkül rámondom, hogy nem tudom megoldani.


De azért a valódi feladatok legnagyobb részénél maximum az a baj, hogy némi kutatás után azt mondom, hogy három-hat hónap várhatóan amíg kész. De végeredményben össze tudnék rakni egy OS-t is, más téma, hogy egyedül várhatóan fél-egy évem rámenne egy alapra, ami be tud bootolni, és mondjuk tudsz vele fájlokat másolni, és egy-két extra műveltet.


Ha tudsz programozni, akkor a legtöbb feladat megoldása csak idő és kutatás kérdése :) Pont ez a jó a programozásban - alap építőkövekből kvázi bármit összerakhatsz.

2015. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ment mindenkinek a zöldkéz. :)


És mi van akkor, amikor suliban kapnak feladatot?:D (Olyan tantárgyból, ami nem alap, hanem választható. )

2015. febr. 28. 17:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor olyat kell választani, amit záros határidőn belül meg tudsz oldani. :)

Vagy úgy érted, hogy mondjuk egy könnyebbet választasz, és erre mondják, hogy önbizalomhiány? Ez már ambíció kérdése. Ha azért jársz oda (nem tudom, milyen suli), hogy megtanuld a szakmát, akkor érdemes a nagyobb kihívást választani. Lehetőleg persze olyat, amit határidőre le is fogsz tudni adni.

2015. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy nagyobb kihívás.

De, ha az ember fősulin/egyetemen van, akkor nemcsak egy órából van kihívás. :D

Nem vagyok BME-n vagy ELTE-n, de gondolom ott még keményebb a helyzet.

És szerintem az ember inkább választja a könnyebbet. :D


Persze akkor, ha engedi a tanár. De többnyire az van, hogy a tanuló a kredit miatt felveszi a tantárgyat (és a tantárgy neve alapján tetszik, érdekesnek tűnik), és a tanár adja a házit, akár kihívás az adott tanulónak, akár nem.

Ha az, akkor lehet gázban van a diák.


Nekem mondjuk jelenleg 2 kihívás van, az egyik inkább hosszadalmas, de talán megoldható, míg a másik olyan, hogy magát a tantárgyat kezdem elkönyvelni "ebből megbukok" dolgok közé.

(És ugye más dolga is van az embernek, nemcsak a kihívással törödik. Ugye más tantárgyak tanulnivalója, gyakorolnivalója, házija, és ott van a család,egyeseknek a pár, és ugye valami kikapcsolódás is kell ami lehet a neten van. )

2015. márc. 1. 13:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nézd, azt választod, amelyik neked szimpatikus, valamilyen szempontból. Ha nem fér bele az idődbe, akkor értelemszerűen azt, amelyik hamarabb elkészül.

Nem kell túlbonyolítani a kérdést. Ha praktikus okokból a könnyebbet választod, akkor le kell nyelned, hogy önbizalom-hiányosnak neveznek. Valamit valamiért. Ha magadban tudod a választásod okát, akkor ennek nem szabadna komolyabb lelki traumát okoznia neked.

:)

2015. márc. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!