Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » TURBO PASCAL 7-ben, hogy...

TURBO PASCAL 7-ben, hogy lehet megoldani hogy érzékelje meddig tartom lenyomva a gombot?

Figyelt kérdés

PL:

c:=Readkey;

If ((c)=('d')) then Sound(300);

Delay( X );

Nosound;

End;


Az X helyett szeretném azt h a gomb elengedéséig csinálja.

Ha lehet lécci egy kis rövid példát is írjatok THX!


2010. febr. 13. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Turbo Pascal?

Hol élsz te, a középkorban? ...

2010. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dorian Gray válasza:
a középkoros embernek mondanám hogy DELPHI? kb ugyanaz mint a TP és mennyivel jobban hangzik nem biztos hogy le kell szólni valakit a TP miatt:P
2010. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hmm... régen (nagyon régen:P) erre klasszikus megoldás volt, hogy módosítottad a billentyűzetmegszakítást. Talán működne még ma is, de én már öreg vagyok ehhez :)


Van a TP-ben egy PORT nevű tömb.

A PORT nevű tömb $60-as eleme az aktuális lenyomott billentyű kódját/állapotát adja meg.

Csinálj egy ilyen programot:


---

Begin

Repeat

WriteLn(Port[$60]);

Until Port[$60]=1;

End.

(lehet, hogy $60 helyett decimális 60 kell, nem emlékszem, rég volt...

---


Indítsd el, nyomkodd a billentyűket, és figyeld, mit ír ki.

Elméletileg ESC-re leáll.

2010. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A delphire szintén középkor a válaszom...

Mindkettő egy darab szart nem ér... Manapság, C++, C#, PHP, Java a menő, kezdőknek meg a kezébe nem adnék TP-t vagy Delphi-t!!! Arra ott van a Visual Basic

2010. márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

19:44

Szerinted egy középiskolában majd egyből C#-t meg PHP-t vernek a gyerek fejébe? Anno mi is (free)Pascallal kezdtünk majd utána C... A kérdés írója valószínüleg még most tanulgatja ezt nem kéne elvenni a kedvét az egésztől...

2010. márc. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tudbo pascal tokeletes eszkoz arra amire valo! Minek kellene tanulni C#, C++, esetleg a csodas VisualBasic-et? Ez a gond hogy sokan programozasi nyelveket tanulnak nem programozni. TP -ben ugyanazt meg tudod csinalni mint a tobbi turing-teljes (vagy hogy van ez magyarul:)) nyelvben. En kozep iskolaban csak TP-ben programoztam eleg sokat. Egyetemen egyetlen imperativ nyelvel sem volt problema, Deklerativ nyelvekkel isermerkedesem csupan a beadandok megirasaig terjedt de szerintem elsore mindenki eltolt veluk jopar orat.


A kerdesre vissza terve eleg regen nezelodtem de erre magas szintu eszkoz nem igen hiszem hogy van pascalban. Ha most kezdtel ismerkedni a programozassal lepj tovabb, majd kesobb terj vissza erre a problemara.

2010. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!