Hy all! Milyen tanulmányi eredményre van szükségem hogy programozó legyek? Hallottam hogy jól keres, mondjuk elvileg elég fárasztó 10h gép előtt ülni.7. osztályos vagyok és hamarosan döntenem kéne, matek nem megy annyira jól .
Azért ne (csak) azért menj erre, mert pénz.
Akkor mehetnél pl. orvosnak, meg annak, amiknél sok a fizetés.
De ide érdeklődés kell és az is, hogy szabadidődben programozz saját magadtól. (Ugye majd később, ha jók, lehet "mutogatni" az állás interjún és az plussz pont (lehet), mert ugye olyan kell, aki nemcsak muszájból. )
Csak a pénz miatt nem érdemes belekezdened.
Sokan azért mennek főiskolára egyetemre, mert "jól kereső szakma" aztán kiderül, hogy nehéz meg amúgy is utálják, meg száraz, meg egész nap a gép előtt ülni stb. És 2-3 év után kiperegnek, elkullognak, sőt még rosszabb: elvégzik, és nem veszik fel őket sehova.
Ez egy hivatás, ahol minden nap új kihívás vár, ha érdekel, ha pedig nem akkor bizony szopsz minden nap, bőnyállal. Amúgy sem kell napi 8 órát a gép előtt ülnöd, hacsak nem valami biorobot vagy egy cégnél. Van kihívás bőven, és ott az a plusz, hogy alkothatsz, csinálhatsz valami újat.
Nekem is rosszul ment a matek ált suliban, pedig élveztem a matekórákat, csak egyszerűen lusta voltam tanulni. Minden dolgozatot kibekkeltem 2-3-ra, 0 azaz nulla tanulással. Középiskolában 3.-tól kezdett bejönni a komolyabb geometria, algebra, akkor már láttam benne kihívást, érdekelt is. Párhuzamosan tanultam a programozást suliban, meg otthon netről, így muszáj volt matekoznom. Hirtelen hasznos lett.
Találkoztam olyan gyakornokkal aki 14 éves korától programozott, jól is ment neki, de nem szerette az új problémákat, csak azokat oldotta meg amiket már ismert. Ha adtál neki egy UML tervet, vagy pontos utasításokat akkor elboldogult, de magától nem tudott megoldani semmit, ötlete sem volt hogyan kezdjen neki. Neten meg ugye nem talált konkrét megoldást, de amit tudott összeollózott, és várta, hogy megmondják neki mi a következő lépés. Egy multinál tudott végül elhelyezkedni teszterként.
Nem vagyunk egyformák, van aki asztalokat álmodik, van aki megtervezi, van aki le tudja gyártani és kell olyan ember is aki egy imbuszkulccsal, papír alapján összerakja.
Kedves kérdező, azért ne menj asztalosnak, mert azok jól keresnek. Főleg akkor ha nem megy matek és amúgy meg ki nem állhatod a fűrészport.
A programozói feladat ma többségében szarlapátolás napi 8-10 órában valami olyan cégnél, amit egy marketinges vezet. A kifinomult programok nagy részét névtelen vagy szabadúszó megszállottak írják, sokszor ingyen. El kell döntened, hogy programozóként próbálsz dolgozni, vagy programozó akarsz lenni. Az előbbit annyira fogod szeretni, mint a telefonos ügynökösködést, az utóbbiból pedig csak akkor fogsz pénzt keresni, ha eétalálsz valami nagy ötletet és ugyanakkor el is tudod sütni a piacon.
A programozáshoz kötelező a fejlett logikai készség. Ha a matekban nem vagy jó, annak egyik oka az is lehet, hogy nem ismered fel elég jól az ismert tételek, módszerek felhasználhatóságát az adott feladatban. Ha ez nem megy, akkor sajnos sosem lesz belőled használható programozó, ez van, nem érthet mindenki mindenhez.
Programozó egyáltalán ne akarj lenni, ha még nem írtál működőképes programot úgy, hogy inkább kikapcsoltad a mobilodat, de még be akarod fejezni ezt a kis részt vacsora előtt, mert már látni szeretnéd, ahogy működik. Vagy ha még sosem mondtad egy program láttán, hogy basszus, ennél én is jobbat írok, és nekilátsz, hogy persze aztán végül elakadj a sűrűjében (egyelőre). Vagy hogy ki akard próbálni, hogy te is tudsz-e írni olyat, hogy... Ha a kíváncsiság, a hajtóerőnek ez a fajtája tizenévesen nem jött létre benned rendszeresen, akkor a programozást felejtsd el, szenvednél vele.
Az informatika gyűjtőszó, és sok dolog belefér. Ha rendszergazda leszel, akkor gályázni fogsz azért, hogy életben tarts egy rendszert, amelynek a felhasználói folyamatosan azon fáradoznak, hogy összedöntsék valahogy. Ha a szó igazi értelmében lennél valahol rendszergazda, nem csak rendszerüzemeltető (amit az előbbi leírás valójában fed), akkor éjjel fogsz dolgozni, amikor a felhasználók végre eltakarodtak haza, és tudod bütykölni a hálózati prioritásokat. Ha már szétszedted a gépedet, majd működőképessé raktad össze – nem most kezdd el kipróbálni ezt –, akkor karbantartó, hardveres vagy más buherátor is lehet belőled. Ha nem tudsz programozni, viszont meg tudod csinálni, hogy a gépedet csak te tudd elindítani, minden más kísérletről SMS-t küldj magadnak, akkor szintén jó rendszergazda lehet még belőled. Ha csak simán szereted a számítógépezést, akkor esetleg kereshetsz tesztelői munkát, ami kemény meló, de lehet, hogy téged leköt. Ha egyik sem, de számítógépekkel egy légtérben akarsz dolgozni, menj eladónak egy áruház számítógépes osztályára. Ha ahhoz sem értesz, vagy kedved nincs, akkor mehetsz marketingesnek egy szoftverfejlesztő cég élére. :-S
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!