Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Olyan egyszerű titkosítási...

Olyan egyszerű titkosítási algoritmust miként lehet írni, amely ugyanazon bemeneti szövegre mindig más-más titkos szöveget ad vissza?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy például a szöveg: "alma", akárhányszor kódolnám a programmal, mindig más-más titkos szöveget kapnék vissza. Az algoritmust nem úgy gondolom, hogy pl. egy random számot előállítana minden alkalommal és pl. beírná a fájl elejére kódoláskor, majd dekódoláskor kiolvasná és ezel végezné el a dekódolást. :-)

Kaphatok ötleteket, ezt ki miként oldaná meg, nagyon érdekelne a dolog, minek nézzek utána.

Sajnos "nem tartok sehol", az alábbi kódrészlet szinte egyenlő a nullával. :-(


Program Kodol_Dekodol;

Var

szov : String;

Procedure kodol;

Begin

ReadLn(szov);

End;

Procedure dekodol;

Begin

ReadLn(szov);

End;

Begin

Write(#13#10,'Kérem a szöveget : ');

kodol;

dekodol;

End.



2015. febr. 8. 18:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tessék, egyszerű, laikusok által is érthető rejtjelezés:

[link]

2015. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ezeket ismerem (meg Vigenere és ATBAS stb is), csak ezek azt nem valósítja meg hogy minden szövegre más-más kimenetet adna.

Valamint azokat titkosírás létrehozására használják.

2015. febr. 8. 19:08
 13/19 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló írt, az működik, csak az nem tisztán algoritmus, inkább szótár. Ha tiszta algoritmus kell, azzal az a baj, hogy a visszafejtés mi alapján történjen. Tehát adhat változó kimenetet a kódolás, de ahhoz valaminek változnia kell kódoláskor. Ami változik, azt ismernie kell a dekódoló algoritmusnak is, tehát tárolni kell.

Szoktak olyat, hogy a kulcsot az aktuális időből generálják. De a dekódolásnál akkor is tudni kell, mikor lett kódolva.

Azt mondjuk megpróbálhatod, hogy mondjuk az időből, vagy akár random módon generálsz egy kulcsot, és azt valamilyen fix módszerrel "beleszövöd" a titkosított szövegbe. Tehát két lépésben kódolsz. Először egy random kulccsal, utána egy fix kulccsal beleviszed az első kulcsot. Visszafejtés fordított sorrendben. (Aztán hogy ez biztonságosabb-e, az más kérdés.)

2015. febr. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 SimkoL ***** válasza:
Néha úgy megmosolygom az ilyen jellegű kérdéseket. Évekig rejtjelzőként dolgoztam és alaptétel, hogy amit ember alkotott.... azért használtunk mást. Bármikor elkészíthető egy kódoló-dekódoló program ami által előállított 'szöveg' a program nélkül nem fejthető vissza mivel a kulcs maga a program bájtjai esetleg egy jelszóval megbolondítva és egy random kezdési pont is becsempészhető, sőt akár az exe Aspack bizonyos verziójával tömörített változata is, világba lehet variálni.
2015. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 SimkoL ***** válasza:
Ha komolyabban akarsz belefogni akkor illik valamilyen hardveres tudásra is szert tenni a kulcs előállítására ha nem akarod a gép által generált exe-t felhasználni. Lehet egy dióda zaja, az éterből érkező jel, zaj mindegy csak ne legyen benne logika.
2015. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A program .exe fájl bájtjaival történő "xor" művelet pl. azért nem olyan jó, mert csak x ezer byte méretű az exe és ezután - ha a szöveg hosszabb - a kulcs ismétlődni fog és ami nem One Time Pad módon van XOR-olva (ugyanolyan hosszú fájl random fájl minden bájtja az üzenettel XOR-olva -, az feltörhető.

2015. febr. 9. 16:23
 17/19 anonim ***** válasza:
RSA kódolás nem jó?
2015. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Az nem szimmetrikus :-)
2015. febr. 10. 13:52
 19/19 anonim ***** válasza:

Olyan megoldás, ami esetén a kimenet mérete ugyanakkora, mint a bemenet mérete, nem létezik. Ha létezne, az megfordítva kvázi végtelen mélységű (újra)tömörítésre adna lehetőséget, alapjaiban bojgatná meg az adatelméletet ezen a téren.


Olyan megoldásnak viszont, ami esetén a kimenet valamivel nagyobb (hosszabb), mint a bemenet, léteznie kell. Ilyenkor pedig, amennyivel nagyobb/hosszabb a kimenet, annyi féle különböző kimenet kapható egy bemenetre.

Ha pl. legalább 1 bájttal hosszabb a kimenet, mint a bemenet, akkor egy bemenetre 256 különböző kimenet kapható.


Privát kérés esetén akár kész megoldással is tudok szolgálni C-ben. ;)

2023. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!