Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a nyilak ascii kódja?

Mi a nyilak ascii kódja?

Figyelt kérdés

2015. febr. 1. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Wat?
2015. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
a gugli a barátod : [link]
2015. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyilak Unicode-ban vannak, nem ASCII-ban. Itt tudsz Unicode karakterekre keresni:

[link]


A Unicode oldalán pedig itt találod meg a táblákat:

[link]


Nyilak:

[link] PDF/U2190.pdf


Kiegészítő nyilak A/B/C:

[link] PDF/U27F0.pdf

[link] PDF/U2900.pdf

[link] PDF/U1F800.pdf


Egyéb nyilak és szimbólumok:

[link] PDF/U2B00.pdf


Válogass kedvedre.

2015. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdező talán a kurzorvezérlő billentyűkre gondolt, csak nem bírja kifejezni magát. Ezeknek különleges ASCII-kódjuk van, mert 2 byte-ból áll, egy vezető 0 és utána a tényleges érték. Írsz egy egyszerű programocskát, ami a lenyomott billentyű kódját kiírja, és kikísérletezheted, én is így csináltam annó. Sokkal élvezetesebb, mintha csak úgy megmondaná valaki. Guglizni meg te is tudsz.
2015. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy igazad van és a vezérlőkarakterekre gondolt, csakhogy kurzorvezérlőket sem tartalmaz az ASCII. A feloldójel utáni karaktereket itt találja:

[link]


De nem írta azt sem hogy melyik konzolra kéne és pl. Windows-ban a cmd nem támogatja az ANSI/VT100-at, úgyhogy kell hozzá egy wrapper.

2015. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen :) azokra gondoltam csak még kezdő vagyok.... fájlkezelésben tudnátok segiteni?
2015. febr. 2. 15:44
 7/9 SimkoL ***** válasza:
Milyen nyelven ?
2015. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
free pascal
2015. febr. 4. 18:50
 9/9 SimkoL ***** válasza:
Írd !
2015. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!