Mi az a programozási nyelv?
Az értelmes válaszokat köszönöm szépen.
Azoknak meg akik osztyák az észt üzenem, hogy remélem ők tökéletese, és sose tévednek semmibe.
> osztyák
lehet, hogy tévednek, de legalább kijavítják amit írtak mielőtt elküldik
13-as te meg kisbetűvel kezted a mondatot.
És akkor mondjuk gépi kódban érdemes programozni?
„És akkor mondjuk gépi kódban érdemes programozni?”
Ez hogy jött össze az előzményekből? De mindegy is. Nem érdemes. Amúgy kár ezen a trollkérdésen rágicsálni; Remélem, valamelyik okostóni még beajánlja neked a binárist, mer' már csak az kell az értőn hasznos csevejhez, aztán pá.
A 2-es linkelt egy wikipédiát, okoska.. Én meg komolyan vettem a választ, és elolvastam.
Arra mondjuk tényleg nincs szükségem, hogy olyanok magyarázzanak, akik csak osztani tudják, aki kérdez valamit.
Persze, linkelte, linkelte, de minek?
„... az ember által olvasható és értelmezhető utasítások sorozata, amivel közvetlenül, vagy közvetve (például: gépi kódra fordítás után) ...”
„A gépi kód valójában nem nyelv, mivel az a gép számára közvetlenül értelmezhető adatsort jelenti.”
Tehát feketén-fehéren kimondatik, hogy nem nyelv, olyannyira nem, hogy az ember számára érthető utasításokból külön eljárással kell előállítani, ezenkívül ott az oldalon egy link, amely százszámra felsorolt programnyelvekhez ugrik, de olyan is, amelyik kifejezetten a programozással foglalkozik, sőt akad egy a népszerűségi indexre, amelyből kiolvashatod, hogy az irdatlan tömegből melyek a leggyakrabban használt nyelvek.
Mindebből azt leszűrni, hogy éppen a számodra olvashatatlan, nyelvnek nem tekinthető gépi kódú programozásra van szükséged, hááát... legalábbis eredeti gondolat.
„Én meg komolyan vettem a választ, és elolvastam.”
Hát bocsi, _ennyire_ bármelyikünk komolyan vette a te kérdésedet is, amely a vidaildikó címkével összevetve mondhatni egyenesen indokolatlan jelentőséget kapott.
Mellesleg igazat adok lány456nak, kóstolóként próbálkozz a basic nyelvvel, itt egy mai napig viruló, használható változata:
Tanulónyelvnek jól bevált még a pascal, itt a manapság leggyakrabban használt változat linkje:
Ha már szereztél benne némi jártasságot, egészen jó, grafikus felületen futó, objektumorientált alkalmazásokat készíthetsz az erre szolgáló továbbfejlesztésével:
De ha majdani programozói babérokra törsz, indulhatsz a C-szerű nyelvek irányába, mondjuk a pythonon keresztül, amely eleinte igen egyszerű, később akármeddig fejlődhetsz benne, és a gyakorlatban is jelentős szerepe van:
És természetesen belevághatsz egyenesen a C++-ba is, alkalmas fordítókra találsz tippeket például itt:
Népszerű még a Java meg a C#:
Indulásnak elég is lesz ennyi tipp.
@20:25:
Az jelzi, hogy ez egy komoly, hovatovább vészterhesen komor kérdés, amelyet tilos félvállról venni. Nem, csoda, ha Kérdezőt szívenütötte a válaszolók nyegle stílusa, és szétcsapott köztünk. Hát már semmi sem szent ebben az életben?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!