Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire ajánlott ez a kódolás...

Mennyire ajánlott ez a kódolási stílus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már elég régóta egy számomra nagyon könnyen átlátható, és szép kódolási stílust használok, csak nem tudom, hogy ezt más is így gondolja, és hogy van e olyan hátránya, amit még nem tudok.


A lényege annyi lenne, hogy például egy függvénynél kikötéseket írok, amiknek nem szabad teljesülniük.

vagyis először olyan if-eket rakok, amikre ne fusson le a függvény, és ha egyik if sem igaz(vagyis a függvény lefuthat), akkor elérheti a függvény tényleges részét a kód.

Eléggé nehéz megfogalmazni, de sablonosan így lehetne:

if(hiba1) return 0;

if(hiba2) return 0;

if(hiba3) return 0;

//fgv. tevékenykedik

return 1;


2014. dec. 16. 13:32
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:

Nyelvtől, környezettől is függ.

A példád alapján nem tudod megmondani, hogy milyen hiba miatt nem futott le, ami nem túl szerencsés.

2014. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy nincs semmi jelzés, az a szituációtól függ, hogy a visszatérési értékkel, vagy például egy másik funkcióval jelezzem, hogy mi hiba okozója.

Ez csak egy sablonos dolog :D

2014. dec. 16. 13:40
 3/13 anonim ***** válasza:

Eleve szebb ha egyben van, bár ha számodra így átlátható, szerintem nincs akadálya.

Azt viszont tartsd szemelőt, hogy arra kell törekedni, minél kevesebb feltételt vizsgáljon meg a gép. Tehát lehet érdemesebb mondjuk bizonyos esetekben az igaz ágat vizsgálni.


Pl van két fiú és hét lány és csak a nevük van tárolva. Csak akkor akarjuk hogy fusson, ha a személy fiú. Ebben az esetben egyszerűbb azt mondani, hogy if(béla vagy sanyi) mint 7db feltételt tagadni. (és hatékonyabb is)

2014. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondoltam.

Köszönöm szépen a segítséget :D

2014. dec. 16. 13:46
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát ez elég pontatlan főleg hogy nem tudni milyen programkódról van szó.


Van olyan lehetőség:


if(feltétel){ /ha igaz/ }else{ /ha nem igaz/ }


de van lehetős ilyenre is:

if(feltétel1){ /ha igaz/ }elseif(feltétel2){ /ha nem igaz/ }else{ /ha egyik feltétel sem igaz/ }


és ezt bővítheted is:

if(feltétel1){ /ha igaz/ }

elseif(feltétel2){ /ha nem igaz/ }

elseif(feltétel3){ /ha nem igaz/ }

elseif(feltétel4){ /ha nem igaz/ }

elseif(feltétel5){ /ha nem igaz/ }

...

else{ /ha egyik feltétel sem igaz/ }


De ezt például én webprogramoknál használom, nem tudom segítettem e. :)

2014. dec. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

BOCSESZ!! :D

elfelejtettem átírni:


if(feltétel1){ /ha igaz/ }

elseif(feltétel2){ /ha igaz/ }

elseif(feltétel3){ /ha igaz/ }

elseif(feltétel4){ /ha igaz/ }

elseif(feltétel5){ /ha igaz/ }

...

else{ /ha egyik feltétel sem igaz/ }


Így! :)

2014. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tabaki ***** válasza:
Hm, nem tudom, szerintem a Kérdező által felvázolt esetben fölöslegesek az ELSE ágak. Vagy megtalálja a feltételt, akkor mindenképp visszatér, vagy nem, akkor mindenképp tovább vizsgál, az ELSE nem tesz hozzá semmit, csak bonyolítja a kódot.
2014. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, nálam fölöslegesek :D Nem azért nem írtam else-eket és else if-eket mert nem ismerem őket, hanem azért mert az általam felvázolt stílusban nem kell használni. De ahol nem egészséges a fenti stílust használni, ott használom a hagyományos ágakat.
2014. dec. 16. 15:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha neked így kényelmes és működőképes, akkor csináld így. :) Én is gyakran csinálok ilyesmit. Például null vizsgálatokkal indítom a függvényt, hogy ne dolgozzon hibás/hiányos adatokkal.
2014. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 SimkoL ***** válasza:

Gyönyörű kód lehet egy rakás if-el :) Or, case nem ismerős ?

if ((hiba1) || (hiba2) || (hiba3)) return 0; Esetleg egy ciklussal végigszaladni ha sok lehetőség van ? A hibák esetleg akár tömbbe is rakhatók, sokféle megoldás létezhet, nyelvtől függően, de egymás után a sok if ronda.

2014. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!