Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen PIC-programozó fejleszt...

Milyen PIC-programozó fejlesztői környezetek léteznek?

Figyelt kérdés
LabView-ben lehet?

2014. dec. 10. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Leginkább MPLAB.

Továbbá az SDCC C compilert is érdemes megnézned.

A LabView nem erre való, bár lehet valami hobbista írt már hozzá valamit.

2014. dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem azokat akik PIC-re akarnak fejleszteni. Drágább mint az AVR, kevesebben használják mint az AVR-t, ár/érték arányban is rosszabb mint az AVR, drágább a programozója is mint az AVR-nek, kisebb tudásúak mint az AVR-ek ( kevesebb számláló, PWM ... stb. ) nem támogatja az 1 Mhz 1 MIPS architektúrát, így eleve a külső órajel negyede a PIC sebessége... de még ezer szempont alapján... Miért veszel PIC-et? :D
2014. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Na igen, arról nem is beszélve, hogy fillérekért lehet az AVR-ekhez fejlesztőpanelt venni Arduino néven.
2014. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 teelapo ***** válasza:
A 2. hozzászóló kicsit egysíkú véleményével vitatkoznék. A Microchip PIC sorozatát ismerem valamennyire, az Atmel-eket nem, de amennyire tudom, ezek eléggé összevethetőek árban és tudásban is. Mivel külön fejlesztőrendszereik vannak, ezért inkább az számít, hogy melyiket ismered. Utána éveken keresztül minden feladatot ugyanazzal a családdal oldasz meg: másokra áttérni legalább féléves tanulást jelentene. Ha van konkrét kérdés, privibe szívesen írok részleteket is.
2014. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Féléves tudást? Szerintem ha egy programozó tud programozni, akkor az elvet érti meg. Mindegy hogy a while helyett nyuszifül, és a megszakításvektor helyett rókanyak van ott, attól még ugyanaz.


A véleményem nem egysikú, mert van tapasztalatom PIC-kel és Texas Instruments termékekkel is. Az internet népe is az AVR-t kedveli.. a PIC zsugorodik, csak az őskövület tanárok erőltetik a szakközépiskolákban...


Az órajel probléma pl. annyira valós, hogy ha egy 8 bites PIC mikrovezérlővel akarok meghajtani mondjuk 4-5 szervót - ami azért eléggé valós feladat - akkor a szervókra alig jut órajel 4 Mhz mellett :D De rengeteg sebből vérzik... a programozóját utánépíteni is összetettebb, az architetúra is rosszabb... nem gyárt ARM-ot sem.. had ne soroljam.

2014. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet sok rosszat mondani a PIC-ről, de sok cég használja, és ezért is érdemes ismerni. Egy állásinterjún jobban hangzik, ha valaki mindkettőhöz ért. Honnan tudjátok, hogy a kérdező nem az AVR mellett tanulja a PIC-et?

:)

2014. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!