Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet az alábbi program...

Hogyan lehet az alábbi programot a közkedvelt pascal nyelvben megírni?

Figyelt kérdés

Legyen x,y síkban a Q halmaz a tengelyek és az origó középpontú 5 cm sugarú körvonal uniója. Generáljunk olyan n darab véletlen kört, amelyiknek egyike sem metszi a Q halmazt. a középpontok egyenletesen oszlanak el a -10<u<10; -10<v<10 tartományban és a körök véletlen sugaraira 0<ri<5 teljesül. Definiáljon 'kor' nevű rekord típust, amely a kör (r) sugarát, a középpontnak a tartományi határvonalától számított ellenörzésekör fontos távolságát, kör (T) területét és (K) kerületét tartalmazó komponensekből (mezőkből) áll. A Program eljárással kiszámítja mindegyik körre a T és K értékét (n=100 esetben), majd az értéket egy rekord típusú f file-be mentse ki. Végül a program, az f file-t újra olvasva kiírja annak tartalmát a képernyőre.


Jó hosszú, és szarul van megfogalmazva én még a problémát sem értem ha valaki azt letudja írni már az is segítség :)



2014. dec. 4. 13:08
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Most programkódra nincsen időm, de kicsit részletesebben megpróbálom leírni a feladatot:

Véletlenszerűen kell generálni köröket, amelyek középpontjainak koordinátái -10 és +10 között vannak (függvénytáblázatból kinézheted a körfüggvényt, abban van "u" és "v"), a sugarak meg legfeljebb 5 centisek.

Ezenkívül ezek a körök nem metszhetik sem a tengelyeket, sem az origó középpontú és 5cm sugarú kört.

Aztán csinálsz egy rekordtípust a megadott mezőkkel, meg egy eljárást (nem függvényt) ami kiszámolja a kért adatokat, kiíírod az "n" kör adatait fájlba, majd visszaolvasod és kiíratod a képernyőre.


Program megvalósításánál:

Egy kör véletlenszerű generálásakor lesznek középpont koordináták és sugár, ez alapján kiszámolható milyen távolságra van a tengelyektől és az 5cm sugarú körtől, illetve metszi-e ezeket. Ha metszi, akkor vagy új kört generálsz (ez lehet hogy sok próbálkozást kíván) vagy módosítod a generált sugarat, hogy jó legyen.


Ami most még nem világos, hogy az egyenletes eloszlást hogy lehetne megvalósítani, de erre is biztos fog valaki (nálam okosabb) írni valamit.

2014. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nembaj ráérős a feladat.... az egyenletes eloszlást az szerintem a sima random függvény megoldja
2014. dec. 4. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!