Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java fájl fordítása (compile)...

Java fájl fordítása (compile) közben hiba. Miért?

Figyelt kérdés

Könyvből olvastam, hogy windows cmd-vel is le lehet fordítani, ha fent van a JDK.


Felraktam a JDK-t és az eclpise is üzemel (talán ez lenne a baj? Megjegyzem, eclipsben le tudom fordítani és a program hiba nélkül lefut, csak cmd-ben nem).


A megfelelő helyre ugrok a cmd-vel, ahol a lefordítandó fájl van. Beírom "javac programnév.java", és az a hibaüzenet fogad, hogy "a megadott nevet a rendszer nem ismeri fel külső vagy belső parancsként, futtatható programként vagy kötegfájlként".


Notepad++-al is próbálkoztam, ugyanígy eljártam, ugyanúgy semmi. A 2-es hibakódot adja ki a Np++.


Miért van ez így? Utánanéztem, valami PATH változót kell babrálni a rendszer környezeti változóinál. Nekem ez az út van alapból:


C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\


Ezt kitörölhetem és beírhatom ebben a videóban lévő útvonalat? https://www.youtube.com/watch?v=-XHZMIoS3Ec


Vagy valami más hiba lehet? Esetleg létezik más megoldás, hogy az eclipse is működjön, de külön fájlokat is le tudjak fordítani?


2014. dec. 1. 22:42
 1/3 Tengor ***** válasza:
100%

Ezt állítsd vissza! Több program is hibásan fog működni, mert nem találja a helyét.

Keresd meg a gépeden a javac helyét (C:\Program Files\... ...java\... ... \bin lesz) és azt ;-vel elválasztva írd az utolsó után. Akkor menni fog a fordítás.

Másik megoldás lehet a fent kikeresett címmet írod be majd a javac-t és java fájlokat (C:\... \bin\javac *.java)

2014. dec. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sikerült! Köszönöm!
2014. dec. 1. 22:58
 3/3 anonim válasza:
nem értek a számítástechnikához, de biztosan a monitorral történt valami
2014. dec. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!