Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban a While függvényt hogy...

C#-ban a While függvényt hogy kell használni, és mit jelent a programban itt?

Figyelt kérdés

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.Linq;

using System.Text;


namespace VezetéknévKeresztnév5

{

class Program

{

static void Main(string[] args)

{

Console.WriteLine("Jancsinak 5000 Ft-ja van.");

Console.WriteLine("1 - mozijegy: 1490 Ft");

Console.WriteLine("2 - pop + kóla: 990 Ft");

Console.WriteLine("3 - mosdó: ingyen");

Console.WriteLine("4 - mindent megvett ami kell");

int penztarca = 5000;

int menupont = 0;

while (penztarca > 0 || menupont == 4)

{

menupont = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());

switch (menupont)

{

case 1: penztarca = penztarca - 1490; Console.WriteLine("Pénzed maradt: {0}", penztarca); break;

case 2: penztarca = penztarca - 990; Console.WriteLine("Pénzed maradt: {0}", penztarca); break;

case 3: penztarca = penztarca - 0; Console.WriteLine("Pénzed maradt: {0}", penztarca); break;

case 4: Console.WriteLine("Pénzed maradt: {0}",penztarca); break;

//default: Console.WriteLine("Viszlát!");

}

}

Console.WriteLine("Pénzed maradt: {0}", penztarca);

Console.ReadKey();

}

}


Mit jelent ez: || és mit jelent, a felkiltójel, hogy kell használni?! csöggentett mobilnetem van, szóval nem tudok linkeket nézni, és nem kérek google, és egyéb idegesítő válaszokat... előre is köszönöm!



2014. nov. 18. 18:44
1 2 3
 1/24 anonim válasza:

A "while" szó melletti zárójelben egy kifejezés van, ami ha logikailag igaz, akkor lefut a kapcsos zárójelek közötti ciklustörzs (utasítások). Ez ismétlődik újra és újra (igaz a kifejezés? ha igen, akkor lefutnak az utasítások) amíg a kifejezés hamissá nem válik.


A jelen példában a || operátor VAGY típusú logikai kapcsolatot jelent. Tehát a while ciklusunk kifejezése "magyarul" így szól: penztarca értéke nagyobb-e mint nulla vagy menupont értéke pontosan egyenlő-e 4-gyel.


A ciklustörzset csak röviden írom le: menupont változó új értéket kap (felhasználó adja meg), majd ezt a bekért értéket switch-case szerkezettel vizsgálja (ezt a változót több értékkel összehasonlítja pl: 1,2,3,4). A switch-case szereket itt a menupont változótól függően változtatja a penztarca értékét és kiírja egy rövid szövegben az értékét.


Majd a switch-case után kiírja a penztarca értékét és bekér egy karaktert a felhasználótól.

2014. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

A while nem függvény hanem egy vezérlési szerkezet: ciklus.

Használata:

while (ciklusfeltétel)

{

ciklusmag

}


A || jelentése "vagy", a felkiáltójel pedig a tagadás.

2014. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Első vagyok. Amikor a felkiáltó jelre kérdezel, mire gondolsz? Van a != operátor az "nem egyenlőt" jelent. Tehát ha a kifejezés (penztarca != 3) és a penztarca értéke ekkor 4 akkor a kifejezés igaz, mert 4 nem egyenlő 3-mal.
2014. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
De mi azt tanultuk, hogy a VAGY az ez: && vagy itt máshogy kell? ÉS ha felkiáltójel lenne, az mit jelentene, és hogyan kellene leírni? pl lenne egy 5. menüpont is... Whilet mire és hogyan tudném még használni shits és Case-nél? a swits és a case teljesen világos. Tehát A Whileben megkell adni egy "szabályt" amit ha megszegnek leáll a program? Mindaddig fut, amíg a szabályt amit a whilen belül megírok megnem szegnek? És ha megszegik mi történik, kilép? While nélkül mivel lenne másabb a program? ÉS whilen belül hogy lehetne még hivatkozni dolgokra? Csak mert kb kizárt hogy most logikusan whilet használva megtudjak egy programoz írni. Idáig mindig hibát írt.
2014. nov. 18. 19:01
 5/24 A kérdező kommentje:
jaa az a vagy... de átírtam a programban most a 4-est kettesre, és ennek értelmében a 2-es gomb lenyomása miatt ki kellene lépnie, de nem is engedi, hogy kettest leüssek.
2014. nov. 18. 19:02
 6/24 A kérdező kommentje:
Hogy lehet pl egy kilépés gombot csinálni? Nem tudom hogy hogy írjam át while-t, hogyha pl 5-ös gombot nyomok le, akkor áljon le...
2014. nov. 18. 19:09
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Jajj már megint te?

Hogy a fenébe tudod napok óta folyamatosan szarul leírni azt, hogy switch?

Fogj már egy nyamvadt könyvet vagy netes anyagot és olvasd el az elejétől, mert rémálom amit itt művelsz.

2014. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Na az első gyökér.... Nem fogod fel hogy csökkentett nettel még facet se tudok nyitni?
2014. nov. 18. 19:12
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Csökkentett aggyal bezzeg tudsz ide írni.
2014. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én csak megkérdeztem, hogy a Whilet hogy kell használni... Tényleg nagyon hülye vagyok, hogy nem tudok valamit hűha !!!! :O
2014. nov. 18. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!