Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban halandó nyelven eltudná...

C#-ban halandó nyelven eltudná magyarázni valaki részenként hogy mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Tehát minden egyes apró részlet, mi-ért 0 az int, és mi ez az egész... nagyon egyszerű a dolog, de nem értem, és légyszíves ne ajánljatok google linkeket, mert ott csak szakzsargon leírást találok.



using System.Collections.Generic;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Threading.Tasks;


namespace ConsoleApplication1

{

class Program

{

static void Main(string[] args)

{

int szam = 101;


for (int i = 0; i < szam; i++) //i++:i=i+1

{

//páros számok kiíratása

if ((i % 5 == 0) || (i % 7 == 0))

{

Console.Write("{0} ", i);

}



}

Console.ReadKey();


}

}

}



2014. nov. 12. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik részét nem érted? Már azt sem, hogy " class program " , vagy pontosan mit?
2014. nov. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Van sok más szép szakma is....
2014. nov. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

int szam = 101;


- a szam változó 101


for (int i = 0; i < szam; i++) //i++:i=i+1

{

//páros számok kiíratása


- i-hez mindig hozzá ad 1-et és amíg kisebb ez az i a szam-nal (101-nél, addig csinálja ezt:


if ((i % 5 == 0) || (i % 7 == 0))

{

Console.Write("{0} ", i);

}


- a % jel emlékeim szerint a maradékos osztást jelenti. Tehát ha i osztva 5-el vagy 7-el nulla maradékot ad, akkor kiírja a program azt hogy: {0} i (i helyén természetesen egy szám van, ahol a ciklus tart.


Már egy ideje nem szórakoztam ilyennel, csak azért válaszoltam mert még nem jött normális válasz, ha valamit nem jól írtam akkor úgyis kijavítanak (remélem).

2014. nov. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy for ciklus, ami úgy megy, hogy mikor odaér a ciklushoz, akkor csinál egy i nevű változót, és a 0 étéket adja neki. Megvizsgálja, hogy i kisebb-e, mint a "szam" (ami 101 ezesetben), majd elvégzi a {}-k között lévő utasításokat, majd az i-t megnöveli 1-gyel (i++). Ekkor újra megvizsgálja, hogy i kisebb-e még, mint a "szam", ami változatlan maradt, majd újra elvégzi a {}-k közötti műveleteket, újra hozzáar 1-et i-hez (i++), újra megvizsgálja, és így tovább. Ha eljut odáig, hogy megnövelte i-t (i most lett 101), megvizsgálja, hogy i kisebb-e még, mint a "szam", (tehát 101 kisebb-e még, mint 101), rájön, hogy nem igaz, így a {}-ek utáni részre ugrik (Console.ReadKey(); ), és folytatódik tovább a program


A gyakorlatban erre egy példa, ha szeretnénk, hogy pl. 20-szor csináljon meg vmit, pl. ugyanazt, amit most, akkor úgy csináljuk, hogy


for(int i=0; i<20; i++)

{

...

}


Ha szeretnénk, hogy a program futása közben döntsük el, hogy hányszor csinálja meg, akkor bekérünk a felhasználótól egy számot (Console.ReadLine azt hiszem), és ezt betesszük egy változóba, majd ezt a változót a for ciklus ()-ei között beírjuk a 20-as helyére



ui. páros számokt úgy íratnék ki, hogy

if(i%2==0) // az i-t 2-vel elosztva kapott maradékot adja vissza az "i%2" kifejezés

{

... (elvileg egyezik a tiéddel)

}

2014. nov. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezen nem nagyon van mit nem érteni.

Max nem ismerhetsz egyes kulcsszavakat, operátorokat, de annak 2 perc utána nézni a neten.

2014. nov. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!