Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a helyes?

Melyik a helyes?

Figyelt kérdés

for ()

{

...

}


vagy


for()

{

...

}


Vagy kinek hogy tetszik?


2014. okt. 25. 22:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Jó, nem írja ki a szóközöket, a második lehetőség az, amikor a kapcsos zárójelek előtt nyomok egy tabot, tehát beljebb tolom őket.
2014. okt. 25. 22:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a helyes, amit a fordító elfogad.

Egyébként: [link]

2014. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb nyelvnek teljesen mindegy, amelyiknek nem, ott általában a tabolással jelzed, hogy mettől meddig tart a ciklus(~tab\space nélkül errorozik). Én személy szerint nyelvtől függetlenül beljebb húzom, szerintem sokkal olvashatóbb, áttekinthetőbb.
2014. okt. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően én mindig az egység kezdőbetűjével egyvonalban teszem a zárójeleket, és a "belseje" (amit "..."-al jelöltél) kerül egy tabulátorral beljebb. Így nem folynak össze annyira. Illetve logikai egységenként egy üres sort is teszek.


Viszont vezérlési szerkezetek és a zárójel közé szintén szoktam space-t tenni. ( Tehát for (), nem for(), while (), nem while() ). Oka egyszerű, ezeket szeretem elkülöníteni a konkrétabb függvényhívástól :-)

2014. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fordító megeszi, a kollégád viszont nem.


A {} meg úgy eleve az indexálás lényege az, hogy a kódod olvasható legyen. A kódot általában nem a jelenlegi magadnak írod, hanem a jövőbeli énednek illetve más embereknek. Vannak emberek akiknek még szép érzéke is van, de úgy általában valamilyen olvashatóságot elvárnak mind.


A kapcsos zárójel jó ha a vezérlési szerkezetetekkel egy vonalban vannak. Ezek általában scope-ot meghatározzák így mindenképpen hasznos elkülöníteni őket.


for (;;)

{

    ez már bentebb van

    és ha itt hozok létre változót az csak erre a scope-ra lesz érvényes

}


Aki nem szeret szép kódot írni, az még vagy nagyon a tanulgatás elején van, vagy soha nem dolgozott több emberrel. Aki pedig nem tud, annak lehetősége se lsz hosszútávon emberekkel dolgozni,

2014. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elírtam, *indentálás* akart lenni.

Mielőtt megköveznétek...

2014. okt. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Épp ezért kérdeztem, mert mások mondták, hogy jobb lenne a parancs vonalában a zárójel, de én meg úgy tanultam régen, hogy már azt is beljebb kell tolni, meg már meg is szoktam, de ha ez a szokás, akkor áttérek rá.

2014. okt. 27. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Ami tanultál az az úgynevezett Whitesmiths stílus.

[link]


Minél hamarabb felejtsd el! Nem nehéz átszokni, főleg, hogy a szemnek is jobb ha egyvonalban vannak és a neten lévő forráskódok 99% sem ezt a förtelmet követi.

2014. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mivel mindig is így tanultam nekem nagyon ráállt már a szemem, de már átírtam a programomban majdnem az összeset a fentiek szerint, majd megszokom ezt is. Köszönöm a segítséget!
2014. okt. 27. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!