Mennyire érdemes teljesítmény szempontjából Mysql táblákat szétbontani?
Gondolok itt arra, hogy van egy táblám, mely tartalmaz a felhasználóról több információt. IP, Useragent, Email...
Mennyire célszerű több táblára osztani. Teszem azt például külön választani az érzékeny adatokat és a nem releváns adatokat? A válaszokat előre is köszönöm.
Az alkalmazástól függ, hogy milyen a hatékony és jó adatbázis struktúra.
Nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy mit hogy KELL megvalósítani.
"Szétbontani" csak akkor érdemes, ha ezzel magasabb normálformára tudod hozni az adatbázist. NF3 fölé általában nem érdemes menni.
Egyetértek az előttem szólókkal azonban ez esetben érdemes szétbontani a táblát alapvető - a bejelentkezéshez szükséges - adatokra és egyéb felhasználói információkra.
A könnyebb bővíthetőség és a gyorsabb bejelentkeztetés érdekében. Persze ennek csak akkor van igazán látszatja, ha az adatbázis már valóban nagy méretű, sok user, sok adattal.
Szétbontani a táblákat általában nem érdemes, ha teljesítményre optimalizálsz, mert ezzel kereszttáblás lekérdezéseket fogsz létrehozni, ami az adatbázisszervereden súlyos vinyóidőbe, ram foglalásba (ne adj' isten swappelésbe) fog kerülni, főleg, ha a táblák nagyok. És minnél több a kereszttábla (JOIN), annál több erőforrást fog felemészteni egy lekérdezés a szerveren, és annál több ideig vár rá a júzer a kliensnél.
Érdemes az adatbázisokat úgy tervezni, hogy egy SELECT legfeljebb 3 táblát érintsen, ebből az egyik pedig kapcsolati tábla.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!