Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Unix TCP socket programozás...

Unix TCP socket programozás C-ben, pontosan hogyan is megy ez? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

hy!


házit írok (C-ben) és van pár dolog ami nem tiszta.

feladatom egy "hálózat alapú szöveges kalandjáték" (TCP socket stream a két részprogram között, a szerver részben van az adatbázis, a kliens meg kezeli a bemenetre kapott válaszokat).


Ebből a pdf-ből néztem ki a kódnak a "statikus" részét (37-45 oldal): [link]

Problémám(43.oldal):

for (;;) {

csd = accept(msd, 0, 0);

if (fork() == 0) {

close(msd);

if ((i=read(csd,buf,sizeof(buf))) > 0){

write(csd, buf, i); printf(buf);

}

Ez a kód pontosan mit csinál?

Mert close(msd) nekem nem egészen tiszta (lehet, h lezárja a portot, h több ember ne várakozhasson rajta?)


A for(;;) mikor fog megszakadni? ha shutdownal lövöm le a klines feléről a kapcsolatot? vagy ez végtelenül fog futni amíg kézzel le nem állítom a processzt?


Valamint az if ((i=read(csd,buf,sizeof(buf))) > 0)

lényegét csak sejtem-> akkor lép a feltétel belsejébe, ha tényleg fogadtunk vmit?


gyakran olvasgatom majd a válaszokat, ha lesznek, és pontosítom a kérdést, ha kicsit kusza lett.

kössz!


2010. jan. 21. 03:15
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem a prog.hu , hwsw.hu fórumain több sikerrel járnál a kérdéseddel.
2010. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ok, kitettem oda is, tényleg egész hamar kaptam értelmes választ
2010. jan. 21. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!