Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy szakítotok időt a program...

Hogy szakítotok időt a programozásra?

Figyelt kérdés
... munka, bevásárlás, háztartás egyebek mellett?

2014. szept. 17. 22:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én munka közben csinálom. :P
2014. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy, hogy az a munkám, ezt tanulom az egyetemen.


Egyébként a magánéletem rovására ment. Szerencsére jól keresek, el tudom tartani magam, de nincs barátnőm, nem tudom, milyen érzés szerelmesnek lenni, szeretkezni, stb. Éppen amiatt, hogy a szabadidőmben is ezzel foglalkozom.

2014. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1: Köszönjük a választ. :D


2: Nézd a jó oldalát, hogy eltartod magad, nőzni könnyebb a mai világban mint pénzt keresni, én mondjuk előbbit nem próbáltam, de annak speciális oka van. :D

2014. szept. 17. 23:23
 4/17 anonim ***** válasza:

Könnyen.

A "munkám" is ez, így könnyű, de munka mellett is lehet bőven időt találni 1-2 projektre, csak akarni kell.

És nem, nem kell feláldozni érte a barátokat/családot, lehet azok mellett is.

2014. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szóval igazából arra irányul a kérdésem, hogy próbáljak még ezzel foglalkozni (ha érdekel), vagy hagyjam a vérbe, ha nem jártam info szakra? Egyébként nem operációs rendszert akarok létrehozni, csak működő honlapokat, amit nem lehet azonnal feltörni. Vagy ennyit nem lehet egy hobbiból kihozni?
2014. szept. 17. 23:32
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

De, ennyit bőven lehet.

Egy statikus weboldal elkészítése nem sok és ezek a "legbiztonságosabbak" is, mivel csak a szerver feltörésével lehet bármit kezdeni velük.

Ehhez kell: HTML, CSS, esetleg egy kis JS sem árt.


Aztán ott vannak a dinamikus oldalak, ahol már tényleg komolyabb, szerver oldali programozás is van. Ezeket sem annyira vészes megcsinálni, bár JÓL megcsinálni, már picit nehezebb.

De csak gyakorlás kérdése és elég sok lehetőség van.

(PHP, Python Ruby, stb...)

2014. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd meg a lelkesedésed! Bármit meg tudsz tanulni otthon. Ismerek olyan programozót, aki mekiben sütötte a krumplit, otthon meg kitanulta profi szinten a programozást és most elég jól keres. Én is a tudásom nagy részét nem a suliból szedtem (de amúgy jártam info szakra). Ha az ember az életét akarja jobbá tenni, arra bizony áldozni kell. Néha 1-2 sörözést vissza lehet mondani, meg kevesebbet tv-zni, meg facebookozni. Azért munka mellett meg háztartás mellett van még idő bőven.


Én drukkolok neked!

2014. szept. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Anno munkanélküliként – mikor volt időm – PHP-ig jutottam (kisebb dolgok mentek már benne, inkább gyakorlás szintjén). Mivel autodidakta módon tanultam, egyből szerettem volna a statikus oldal után a PHP-ba csapni – végig a dinamikus volt az cél –, így a JS kimaradt, illetve a PHP, SQL után akartam belefogni. De ha újrakezdeném (szerintem sokat felejtettem), akkor a CSS után a JS jönne.


Facebook nem fenyeget egyáltalán, a sörözés meg nőként végképp nem, a sört pont nem annyira szeretem. :D Köszönöm a biztatást. :D :D :D

2014. szept. 18. 00:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én gimiben álltam neki érdemben programozást tanulni, pár évre rá már kerestem vele(na nem túl sokat, de nagyon király dolognak tartom, hogy 17 évesen a hobbimból keresett pénzből tudtam gépet fejleszteni). Soha nem jártam szakirányú iskolába, programozáshoz könyvekre, internetre, sok szabadidőre, és rengeteg kitartásra van szükség(könyv alatt természetesen nem csak fizikai könyvekről beszélek).
2014. szept. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 SimkoL ***** válasza:
100%
Én már nyugdíjas vagyok, a feleségem még dolgozik így enyém a háztartás. Reggel útba indítom a legkisebb fiúnkat - 17 - utána bekapcsolom a gépem kb. 2 óra időm van ilyenkor. Utána bolt, főzés, egy kis takarítás. Amíg az ebéd fő - ráér du. 2-ig mert csak az után jönnek - addig közben megint le tudok ülni a gép elé. Ha megjöttek a 'dolgozók' beszélgetés, ebéd és utána este is szakítok egy kis időt - tv-t nem nézek -. Hétvége az unokáké akkor nincs gép. Nekem már csak hobby, de nem szeretnék elhülyülni ezért szeretem a kihívásokat, olyan programot készíteni ami talán még nincs vagy nem az elvárásoknak megfelelően működik. Az ilyenekre mindig szakítok időt: [link] , beérem egy köszönömmel :) Ha egy ilyenbe belekezdek átszervezem a napomat, kis 'munkaidejű' ebédet főzök vagy főzök előre két napra.
2014. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!