Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem sikerül forrásból belfordí...

Nem sikerül forrásból belfordítanom az alábbi programot Ubuntu alatt, mi lehet a hiba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A PTOC (Pascal to C converter) programot szeretném befordítani Ubuntu alatt.

A G++-t feltettem, mert hiányolta...

Az ez utáni hibát viszont nem tudom megoldani, nem tudom mi hiányozhat, az X11-nek elég sok lib-je van amit hiányolhat...


A dokumentációban az installation-nál nem ír semmit hogy valami csomag vagy lib kellene...


A program elérhetősége:

[link]

Ez a linux forrás.

[link]

Ez pedig a Windows forrás és bináris, milyen kár, hogy se Xp alatt nem működik ("nem Win32 alkalmazás"), sem Windows 7 alatt ("nem kompatibilis"), teljsen tanácstalan vagyok mi lehet ez, esetleg 64 bit windows alá van fordítva?

A kimenet ("make") parancsra:

Kizárólag azt másolom ide, ahol hibát talált...

make[1]: Entering directory `/tmp/ptoc/Xbgi'

gcc -O2 -g -I/usr/X11R6/include -c _graphfreemem.c

In file included from _graphfreemem.c:10:0:

graphics.h:23:22: fatal error: X11/Xlib.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

compilation terminated.

make[1]: *** [_graphfreemem.o] Error 1

make[1]: Leaving directory `/tmp/ptoc/Xbgi'

make: *** [libXbgi.a] Error 2


32 és 64 bit Ubuntu alatt is ez a helyzet...

Ha ezzel nem lehet semmire jutni, hasonló program érdekelne, ami esetleg feltehető .deb csomagból, vagy Windows alatt is futtatható (ez lenne a legjobb), mert forrásprogramok fordításával kapcsolatban nincs tapasztalatom.



2014. szept. 5. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Írja, hogy mi a baja:

"graphics.h:23:22: fatal error: X11/Xlib.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár"


Nem találja az X11-hez tartozó Xlib-et.

Valószínűleg nincs fent, ezt külön meg kéne nézni, hogy melyik csomag része és azt feltenni.

2014. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, ezt én is látom, csak a probléma hogy ennyire nem értek hozzá, hogy mit kellene telepíteni hogy hajlandó legyen lefordulni. Boldog lennék ha lenne bináris amit normálisan lehetne használni...
2014. szept. 5. 12:42
 3/6 uno20001 ***** válasza:
Talán: [link]
2014. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Ilyenek általában a -header vagy -dev nevű csomagokban szoknak lenni.
2014. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már sikerült, feltettem valamelyik xlib-nevű csomagot, a sok közül az egyik felrakása után lefordult.:-)
2014. szept. 6. 09:39
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Azért érdemes lenne kideríteni, melyikben van az igényelt fájl, legközelebb ne legyen belőle gond.
2014. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!