Mi az a 32 bit és 64 bit pontosan? (pl a float vs double)
Hány bit-et lehet a szám kifejezésére használni.
Minél több bitből áll egy szám, annál nagyobb számot lehet megjeleníteni.
Ezt egyszerűen kettes számrendszerből ki tudod fejezni:
32 bites szám felső határa 2^32, míg a 64 bites számé 2^64
Az operációs rendszerek a memória megcímezésére (tehát kvázi a hivatkozásra, hogy a memória melyik cellájában lévő adatot akarják használni) számot használnak. Mivel a 32 bites szám felső határa a 2^32-en, ebből kifolyólag az operációs rendszer nem lesz képes ennél nagyobb blokkból álló memóriát kezelni. A 64 bites operációs rendszer felső határa pedig a 2^64-en bájt.
énis ugyanezeket tanulom most. itt nullásokban és eggyesekben kell gondolkodni. ha az integer 1bájtos lenne(ezt amugy a byte típus tudja) mivel 1tbyte=8bit-el a gép annyi számot tud tárolni amennyi 8darab 0és1es variáviókban elfér ez 255
0=00000000
1=00000010
2=00000100 valaki javítson ki ha téedek.
Hacsak nem assembly-ben fogsz programozni, nem is lesz rá szükséged, de nagyon fontos, hogy ismerd, különben jópár hibát sosem fogsz megtalálni.
A gépnél a legfontosabb dolog, hogy a tört számok is kettes számrendszerben vannak tárolva. Viszont, az egész tizedes törtek nem mindig fejezhetőek ki egész kettedes törtekben.
Tehát, a számítógép számára 0.2f + 0.2f != 0.4f értékkel: float-ok esetén egyenlőséget nem szabad vizsgálni :) Sokszor jól kerekít a gép, de előfordul, hogy nem, ebből pedig széééép kis programhibák kerekednek...
"valaki javítson ki ha téedek."
Tévedsz. 256 féle értéket tud felvenni a 8 bit. Kettő hatvány ritkán páratlan (hint: a 255 páratlan szám), konkrétan csak a 0. hatványa az.
Simkol meg részben írt jót az #1-ben: nem a szám nagysága a lényeg, hanem az ábrázolható számok mennyisége. Most az, hogy az 1111 bitsorozat a 15 vagy a -1 vagy a 4277 értéket reprezentálja az mindegy, az a lényeg, hogy 4 biten legfeljebb 16 féle számot tudunk ábrázolni.
Float és double (meg úgy általában lebegőpontos számok) esetén ez meg van fejelve azzal, hogy van többféle nulla meg végtelen meg NaN (értelmetlen szám) ábrázolás, amik elvesznek egy párat, meg alapvetően normál alakban van felírva a szám.
A fixpontos számok (ilyenek az egész számok is) kb úgy viszonyulnak a lebegőpontoshoz, mint dékárt koordináták a polárhoz, mármint ábrázolásfilozófiailag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!