Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a PHP, SQL,...

Mi a különbség a PHP, SQL, Javascipt, Jquerry, Ajax között?

Figyelt kérdés

Úgy értem melyiknek mi a specifikációja? Mikor és mire használunk phpt, mikor és mire javascriptet stb... Érdemes ezeket mind megtanulni, vagy elég csak párat?


És ezek a web melyik részét képezik? A dizájn-t, vagy a programozást?



2014. júl. 26. 13:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

A Php-t szerver oldalon használják, dinamikus oldal előállításához. Az Sql adatbáziskezelésre szolgál, ha tárolt eljárásokat is használsz, akkor az üzleti logikát is itt éred el. A javascript/jquery kliens oldalon fut, és itt csinálhatsz vele sok mindent (pl. animációk). Az Ajax a javascript/jquery-hez kapcsolódik, de Php-ban előállított oldalt is betölthet valahová az oldalon, szóval ez több mindenhez kötődik.


Javascript nagyrészt fölösleges, ha érted a jquery-t. Php helyett meg használhatsz mást is. Sql meg az Ajax elég alap ma.

2014. júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha értenéd a jQuery-t, tudnád hogy nem fölösleges a javascript.
2014. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) Szeretnék a jövőben teljesen az informatikával foglalkozni, most épp programozást tanulok, de úgy érzem ezeket is muszáj tudnom, mert pl sok álláshirdetésnél hiába keresnek programozókat, oda van írva, hogy előny pl a MySQL tudása. De ha pl a javascriptet helyettesítheti a jquerry, akkor elég egyet is megtanulnom, nem kell kettőt, annál könnyebb. :) Legalábbis én így látom.
2014. júl. 26. 14:35
 4/16 anonim ***** válasza:
12%

Ha webbel akarsz foglalkozni, akkor elég sok nyelvet kell tudnod, többek közt az általad említetteket, +HTML+CSS+nem árt ha értesz képszerkesztő programokhoz, és az se hátrány, ha kreatív vagy.


A PHP maga az, ami egy HTML oldalt dinamikussá teszi, vagyis érthetőbben ez az, amitől a weboldal weboldal lesz.


SQL az adatbázis lekérdezésekhez kell. Adatbázisban a weboldal tartalmi elemeit, kapcsolatait kell tárolni, szóval a PHP-val együtt ez a weboldal lelke.


Javascript, jQuery: utóbbit a javascript egyszerűsítéséért hozták létre, én jobban is kedvelem, mint a JS-t. Mindkettő leginkább a megjelenítésért felelős, de emellett sok más hasznos műveletet is lehet vele végezni. Röviden: dinamikus látványelem.

Ezzel pl az oldalon újratöltés nélkül meglehet jeleníteni olyan információkat, amiket egyébként a felhasználó nem lát. Pl.: legördülő menük megjelenítése


Ajax: szintén egy olyan nyelv, amivel a dinamikusság növelhető. Ezt pl arra használják, ha az oldal betöltését akarják gyorsítani. Pl az oldal betöltésekor nem kérdezi le az összes menüponthoz tartozó almenüpontot, csak akkor, ha én ráhúzom a szülőelemre az egeret. A legördítés idejében kéri ki adatbázisból a tartalmát, ezzel máris meggyorsítottam a főoldal betöltődését.

Vagy pl facebook-on amikor a főoldalon tekersz lefele, és automatikusan tölti be egymás után a postokat. Nem egyszerre az összes addigit.

2014. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem, nem a webbel, sőt azt annyira nem is szeretem, mert nem szeretek dizájnolni, nincs hozzá kreativitásom, én inkább a java-c++ féle programozói pályán szeretnék mozogni, de egy webes tudás is kell azért, mert rengeteg programot muszáj összekötni a webbel, pl a multiplayeres játékok, vagy a webes játékok stb... szóval a webből inkább csak olyan alapismeret kellene, de még is nagyobb, mint egy hétköznapi ember számára.
2014. júl. 26. 15:13
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem nem ment át amit írtam, ha nem ismered a javascriptet akkor a jqueryt sem fogod tudni használni, és van elég sok minden amit jqueryben nem tudsz megcsinálni.
2014. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Ja, hogy nem weboldalakat akarsz készíteni. Játékokhoz flash programozást kell tanulnod.
2014. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem olyan játék hanem pl a Quake Live. Az 1 rendes játék, de böngészőben futott, és csak a weblapról tudtad elindítani. Szal ilyesmire gondoltam webes játék alatt.


Amúgy sejtettem, hogy a jquerry a jscripttel nem azonos, csak ha alap szintben gondolkozunk, akkor lehet helyettesíthetik egymást. Szal pl egy olyan panel, ahol van 5 kép, egyszerre csak egy jelenik meg, és x időnként változnak a képet. Slider vagy fogalmam sincs hogy hívják ezt. Na ezt láttam már Javascripttel is és Jquerry vel is.

2014. júl. 26. 16:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A jquery egy javascript függvénygyűjtemény. Olyan mint pl a játéknál a motor.
2014. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A Jquery nem értelmezhető önállóan, az csak egy ráépítés a javascriptre. Tök hülyeség így összehasolítani, amit jquery-ben megcsinálsz azt megcsinálhatnád js-ben is csak több kódot írnál. Szerintem nem értitek az absztrakciós réteg fogalmát.
2014. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!