Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascalhoz Lazarust vagy Free...

Pascalhoz Lazarust vagy Free Pascalt ajánlotok? Esetleg valami egyéb alternatíva?

Figyelt kérdés
2014. júl. 15. 19:36
1 2
 1/12 ejbenjaro ***** válasza:
A Lazarus alatt is a Free Pascal dolgozik. Nyugodtan használd a Lazarust.
2014. júl. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi
2014. júl. 16. 08:08
 3/12 anonim ***** válasza:

@ejbenjaro


szerintem úgy értette, hogy melyik IDE

2014. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen amúgy :D
2014. júl. 16. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Én Notepad++ -t ajánlanék. Aztán Free Pascallal megnyitod és lefordítod. Nekem ez jött be.
2014. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

a notepad++ mióta IDE?

amúgy én is így használom de így vannak hátrányai:

az ékezetes betüket mindkettő máshogy nézi

plussz idő míg ide-oda váltogatom az ablakot 1 klikk helyett

2014. júl. 16. 22:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem IDE, de ezt te nem is mondtad, csak kiderült. De szerintem meg sokkal használhatóbb, mint a többi. Olyan jó szolgáltatást nem fogsz kapni Pascalra, mint a Visual Studio (legalábbis nekem abban a legkényelmesebb), de szerintem messze ez a legjobb. És hogy mennyi idő? Hát kiteszed az fpc gyorsikonját nem is tudom hogy hívják ezt, az a tálcán van és egy katt, 1-2 mp amíg betölt, mási nyomhatod a CTRL+F9-et, és néhány szintax után fut is a programod. Nem tudom mit lehet ezzel vacakolni. Nem lassabb, mintha egy start gombot megnyomsz, az is 5-10 mp amíg lefordítja.
2014. júl. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tabaki ***** válasza:
Konzolos programokhoz én nagyon szeretem a Geany-t használni, de grafikus felületen a Lazarus annyira kényelmes, hogy szerintem érdemes kezdettől azt megszoknod.
2014. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 SimkoL ***** válasza:

Ha már Pascal akkor legyen Delphi. A Lazarushoz képest kis exe-t fordít. Elég egy régebbi verzió, én pl. a 7-t használom. Nagyon pici eltérések vannak az 'eredeti' Pascal-hoz képest, de 'csodákat' tudsz vele művelni. [link] Ezeket mind Delphi-ben írtam szórakozásként :) Elég sok részük tipikus Pascal, de a Delphi helpje nagyan kiváló.

Ha a 'békebeli' Pascal-t akarod használni, akkor javaslom a TP 6.0-t magyar helppel [link] ha komolyabbat akkor inkább egy Delphi-t.

2014. júl. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tabaki ***** válasza:
Igaz, ami igaz, grafikus felülettel a Lazarus nemigen megy másfél mega alá, akármilyen kis pimf progiról van szó, de ingyen is van, meg linuxban is megy... Meg aztán, ha a grafikus alap megvan, a bonyolultabb programok már lesznek ugyanannyiszor nagyobbak is.
2014. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!