Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » (php) A lenti hibát dobja ki...

(php) A lenti hibát dobja ki a kód. Régen működött. Mi a baj?

Figyelt kérdés

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/mnt/session/sess_75106f5cd4d3e07959db9e85764ade3a, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /mnt/belep2.php on line 12


Warning: Unknown(): open(/mnt/session/sess_75106f5cd4d3e07959db9e85764ade3a, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0


Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/mnt/session) in Unknown on line 0


Azt értem hogy a session nem kap meg valami engedélyt, de nem tudom mit vár a kód... régen hiba nélkül ment. Mi a baj?



2014. júl. 12. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Az /mnt/session mappára kéne írási jogot adni/kapnod.


Milyen tárhely ez? Náluk van a bibi sztem.

2014. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

uw.hu

Tegnap volt egy karbantartás, ma meg már nem jó.

2014. júl. 12. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakszerű karbantartás. :D Vedd fel velük a kapcsolatot sztem. :D
2014. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Drone007 ***** válasza:

Elég valószínű, hogy az uw php beállításaiban van hiba.


A webszerver a session (munkamenet) változókat fájlokban tárolja, amelyeket egy a php.ini-ben meghatározott könyvtárba menti. Itt ez a mentési hely nem létezik, vagy nincs jogod írni bele.


Megoldás 1.: szólj az uw.hu-nak, hogy gond van náluk


Megoldás 2.: A php inicializáció elején állítsd be egy saját webmappádat session mentési helynek:

<?php

session_save_path('/sessions');

...

?>

Csak ne felejtsd el létrehozni a sessions mappát.


Ez utóbbi nem biztos hogy működik, mivel általában tiltani szokták a rendszerbeállító függvényeket. Ha így van, akkor marad az 1. megoldás.

2014. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A második módszer sajnos nem működik :( Azért köszönöm :) Szerintem akkor hallgatok a jó szóra, és felveszem a kapcsolatot velük :)
2014. júl. 13. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!