Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python segítség? Egy kb.4...

Python segítség? Egy kb.4 soros kódról lenne szó (az előző feladatokból kiindulva)

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy könyvet és ez benne az egyik feladat, de nem fog az agyam.

"Írjon egy programot, ami euróban kifejezett pézösszegeket kanadai dollárba vált át és az

eredményt egy táblázatba írja ki. A táblázatban a pézösszegek « geometriai haladvány »

szerint növekedjenek úgy, mint az alábbi példában :

1 euro = 1.65 dollar

2 euro = 3.30 dollar

4 euro = 6.60 dollar

8 euro = 13.20 dollar

stb. ( 16384 euronál kell megállni)"


Nem tudom rájönni mit rontok el, valaki tudna segíteni? Köszönöm.



2014. júl. 8. 05:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem írod ide, hogy mivel próbálkoztál, addig senki az univerzumban nem tudja, mit rontottál el!

Ha volt hibaüzenet, azzal együtt.

2014. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elnézést, rosszul fogalmaztam.

Egy kész kódra lennék kíváncsi, amiből tanulni tudnék. Sok féle képpen próbáltam már megcsinálni, de nem sikerült :S

2014. júl. 8. 07:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha leírnád, hogyan próbálkoztál. (A legjobb lenne a kódrészlet.) Akkor segítenének kijavítani, és abból többet tanulnál...

Talán még én is tudnék segíteni úgy, hogy kb. 6 éve nagyon minimálisan használtam/láttam pascal kódot...

2014. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyvonalakban szerintem így kéne:


Kell egy ciklus, ami 1-től megy 16384-ig, a ciklus változót minden lépés végén meg kell szorozni 2-vel.

Legyen I a ciklus változó.

Minden körben kiírod, hogy "I euro = (I*1.65) dollar".


Ez szerintem nem olyan bonyolult...

A ciklusnak meg a kiíratásnak utánanézel, ha nem megy...

2014. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 iostream ***** válasza:
100%
print '\n'.join(("%d euro = %f dollar" % (2**i, 1.65 * 2**i ) for i in xrange(15)))
2014. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező szépen nem mondta, hogy melyik verziót használja, te meg szépen feltételezted, hogy a kettest, és adtál egy kódot, ami hármasban nem működik. Így indul a süketek párbeszéde...
2014. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 iostream ***** válasza:
56%
Írtam bárhol, hogy megoldást adtam a problémájára? Na meg ha ennyit nem tud kikeresni, hogy a megfelelő helyeken átírja, akkor nem kár érte.
2014. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. közben rájöttem, kell pár nap amíg belejövök ebbe a fajta gondolkozásba.


a, b = 1, 1.65

while a<=16384:

print a,"="a*b

a=a+2


"Tanuljunk meg programozni python nyelven" c. könyvet kezdtem. Egyelőre nagyon tetszik, viszont a feladatokban sok olyan van, amilyenhez hasonlót sem említ. (Pl. volt szó az "if"-ről és egy szorzótábla sorozatát is ki tudom írni, de nem tudom hogyan kéne kombinálni, hogy pl. megcsillagozza a 3-al osztható számokat)

2014. júl. 9. 13:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Klafa, ez már haladás. Viszont az nem tűnt fel, hogy nem azt csinálja amit írtál?
2014. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondod tényleg. :D utolsó sor: a*=2
2014. júl. 9. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!