Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írhatok Javaban olyan...

Isaac42 kérdése:

Hogyan írhatok Javaban olyan alkalmazást, aminél csak rá kell kattintanom, hogy elindítsam?

Figyelt kérdés

#tanulás #programozás #Java #programozás tanulás #önálló program #Java programozás tanulás
2014. júl. 3. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hozzaertessel.
2014. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Normális esetben a javában írt program egy .jar fájlént jelenik meg, ami a gépre telepített java runtime-hoz van társítva, és simán duplaklikkelésre elindul, mint egy .exe. Ha esetleg áttársítottad a .jar kiterjesztést valami más programhoz, az a te "problémád", állítsd vissza.
2014. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Az indítás nem a programtól, hanem a futtató környezettől/rendszertől függ.
2014. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
utolsóé a pont
2014. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, aki cáfol, legyen szíves kifejteni, hátha ma is tanulok valami hasznosat. Köszönöm.
2014. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Az indítás nem a programtól, hanem a futtató

környezettől/rendszertől függ."

Szimplán nem igaz.

A futtatható program, az futtatható program, ha adott platforma van fordítva akkor futtatható.

Ellenben írhatsz te például beágyazható könyvtárcsomagokat, az program,de ha megfeszülsz se tudod futtatni.

2014. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban, a lib-ekre nem gondoltam. (De szerintem azok nem is alkalmazások...)


De szerintem a kérdező sem, én úgy értelmeztem, hogy futtatható alkalmazásokról van szó a topikban (erre gondoltam a "program" szó alatt), és azok elindítási módjáról (kattintás vs parancssor). Ez utóbbi fényében azért szerintem nem akkora hülyeség, amit írtam.


De rendben, akkor pontosítsuk a választ a kérdezőnek:


1. Legyen egy main függvényed (lásd HelloWorld.java)

2. Legyen beállítva megfelelően a main class

3. Csomagold JAR-ba


4. A kattintásra indítást pedig a rendszerben kell beállítani, ahogy #2 írja.

2014. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!