Mi a különbség a C, a C++ és a C# között?
'Sok nyelvet kell megismerni, mindegyiknek megvan a maga helye valahol, sőt.' :) Ugyanarról beszélünk.
Abban biztosan sokan nem értünk egyet, hogy nem tartom jó tanulónyelvnek, mert 'istenigazából' nem tanít meg programozni. Amikor egy alacsonyabb szintű nyelvből fejlődik fel valaki sokkal 'kreatívabb' lesz egy magasabb szintű nyelvben.
Egyetértek az előtte szólóval, tényleg jobb egy alacsonyabb szinten kezdeni a tanulást, hiszem jó szemlélet és gondolkodási módot ad.
Azonban a szoftverpiacon nem ilyen egyszerű a történet, általában az eladni kívánt szoftver hatékonyan készül és nem feltétlenül kell hogy hatékonyan fusson.
Az egyszerű asztali alkalmazásokhoz szinte minden számítógép túlméretezett hardver szempontjából. Már nem kell 64 kB-ba beleférni, memória van bőven, ha nincs majd lapoz az OS. A programozók kényelmesek lettek az utóbbi 15 évben, és nem azért mert nem szeretnek hatékony, jól működő, kis memória lábnyomú alkalmazásokat írni, hanem azért mert pénzbe kerülnek. A jó programozók pedig még többe.
A C# egy RAD tool azaz Rapid Application Development eszköz, az alkalmazások gyorsan készülnek, és egy jól működő keretrendszerben futnak, úgy ahogy. Nyilván a lehetőségek is végesek. Egy alrendszert, szolgáltatást, kutatási projekteket, vagy egyéb misszió-kritikus szoftvereket nyilván nem írnak ilyen nyelven.
Ez olyan mint a gipszkarton fal. Gyorsan elkészül, könnyű szerkezetű, nem terhelhető, arra való ami. Nyilván főfalnak szóba sem jöhet. És persze minden régi-vágású kőműves fikázza, és ha csinálja is pocsékul csinálja meg. De aki tudja mikor kell használni és ért hozzá annak nagyon jól jön, hogy nem kell falazni.
"A C és a C++ nem nagyon hasonlítható a C#-hoz. Az első kettő a 'komoly' programozók nyelve a harmadikat nem minősíteném mert nem akarok elkárhozni."
Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Mert ezzel pont azt mondod, hogy a C#-nak nincs értelme.
Ott van a gond, hogy aki egy magasabb szintű nyelven tanul meg először programozni, a probléma megoldó képessége a bányász béka hátsó része alá kerül. Élő példa tegnapról: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..
Egy nyomorult függvényt - bocs kettőt - nem ért meg és nem ez az első eset. Lehet megint leszólni, de nem az 'elkényelmesedett' programozók fogják 'megváltani a világot'. Persze egy csili-vili programot én is Delphi-ben írok - lehet megint jajgatni -, de egy rövid, hasznosat, aminek nem kell 'pofa' azt C-, C++ vagy Pascal-ban.
"Ott van a gond, hogy aki egy magasabb szintű nyelven tanul meg először programozni, a probléma megoldó képessége a bányász béka hátsó része alá kerül"
Én Basic-kel kezdtem, Pascallal folytattam. Cáfolnám az előítéletes megállapodásodat.
Két mondat wikipédiáról:
BASIC (an acronym for Beginner's All-purpose Symbolic Instruction Code) is a family of general-purpose, high-level programming languages whose design philosophy emphasizes ease of use.
Pascal was the primary high-level language used for development in the Apple Lisa.
C#-ban van egy rakás osztály valóban, de a programozás megtanulásához nem kell használni őket...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!