Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szükségem lenne valaki segítsé...

Szükségem lenne valaki segítségére, egy egyszerű python feladat megoldásában. (? )

Figyelt kérdés

Nem voltam rengeteg ideig, egészségügyi gondok miatt. Rengeteg nap úgy elszállt az iskolában, hogy én csak feküdtem öntudatlan. Most, programozásból fogok osztályzót tenni, csak nem tudom megoldani az alább olvasható két feladatot. Hogy kell megcsinálni?

Kenyér vásárlás 1kg=300Ft

Kérd be , hány fő van, és írd ki mennyibe kerül a kenyér.

3. Kérd be a trapéz adatait! Írd ki a jellemző tulajdonságait!



2014. jún. 2. 20:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szükségem lenne valaki segítségére, két egyszerű python feladat megoldásában. (? )* Elnézést az elírásért.
2014. jún. 2. 20:25
 2/14 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el? Segítek szívesen, de helyetted nem írom meg.
2014. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A 3. feladat megy, azt nem tudom miért írtam ki.

# -*- coding: ISO-8859-2 -*-

from math import *

a = raw_input('Hány darab virsli van kéznél?')

a = float (a)

b= raw_input('Fő(db)?')

b= float (b)

c = 300 * a * b


Ezt művészkedtem össze, és nem tudom, mit hogyan kellene. De csak gyakorlás lenne, csak nem tudom miként.

2014. jún. 2. 20:31
 4/14 A kérdező kommentje:
virsli helyett kenyér, csak már nagyon felidegesített, ezért megpróbáltam jókedvre deríteni magam.
2014. jún. 2. 20:32
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt akkor sem értem.

"Kenyér vásárlás 1kg=300Ft

Kérd be , hány fő van, és írd ki mennyibe kerül a kenyér. "

A kenyér/virsli 300 ft/kg, te írtad...most akkor mi a kérdés? nem akarod normálisan leírni, hogy mi a feladat? :)

2014. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Amit fent írtam, az a próbálkozásom.

A feladat meg az, hogy be kell kérni, hogy 1kg kenyér egyenlő 300FT-at, és be kell kérni azt is hány fő van, s mellett mennyibe kerül a kenyér.

2014. jún. 2. 20:46
 7/14 anonim ***** válasza:

A progi VALAMIT csinál, nem látom, hogy gond lenne vele. Szépen összeszoroz három számot, hurrá. :)

A specifikációd ellenben teljesen értelmetlen.

2014. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
VALAMIT csinál, csak azt nem tudom, hogy miként érhetném el a megfelelő hatást x').
2014. jún. 2. 21:16
 9/14 anonim ***** válasza:
ezért kértelek, hogy írd le, hogy mi az elvárt működése a programnak. Most sikeresen összeszoroz három számot, nincs vele semmi gond. Csak nem tudom, hogy mit KÉNE csinálnia, mert eddig képtelen voltál arra, hogy érthetően leírd. Próbáljuk meg újra: adott, hogy egy kiló kenyér 300 forint. Ok. És mit kérünk be? hogy hány embernek van kenyere? és hogy kinél hány kenyér van?
2014. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"A feladat meg az, hogy be kell kérni, hogy 1kg kenyér egyenlő 300FT-at"

Ez a mondat szerinted értelmes? Be kell kérni, hogy 1kg kenyér 300 forint? ezen mit kell BEKÉRNI?

2014. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!