Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Object elemeinek elérése, for...

LandiikaaAnonim kérdése:

Object elemeinek elérése, for cikluson kívűl hogyan?

Figyelt kérdés

itt a kód:

try {

String url = "jdbc:oracle:thin:@localhost:1521:XE";

cn = DriverManager.getConnection(url, "system", "1991");

st = cn.createStatement();

rs = st.executeQuery("Select *from chatmessage");

ResultSetMetaData rsMd = rs.getMetaData();

int Column = rsMd.getColumnCount();

while (rs.next()) {

Object[] file = new Object[Column];

for (int i = 0; i < Column; i++) {

file[i] = rs.getObject(i + 1);


// view.getpEntered().getTaMessage().setText((String) file[i]);


// System.out.println(file[i]);

}

System.out.println(file);


}


A lényeg, hogy egy szövegterületbe szeretném rakni a tartalmát.. tehát az nekem nem jó, ha a for cikluson belülre rakom, mert akkor ugyan kiírja, de mindig az utolsót.. Azt szeretném, hogy a for cikluson kívül, ennél a résznél(System.out.println(file);) egy megadott eléréssel megkapjam a file objectem elemeit.



2014. máj. 22. 12:06
 1/5 A kérdező kommentje:

[Ljava.lang.Object;@18a0ef0

[Ljava.lang.Object;@dacf27

[Ljava.lang.Object;@15609e1


ne ezeket írja ki, hanem az elemeit toStringel..

2014. máj. 22. 12:07
 2/5 A kérdező kommentje:
azért kell a for cikluson kívülre rakni, mert akkor ugye mindig hozzáadja az adott elemet a területhet, de akkor mindig csak az utolsót rakja ki, ami nekem nem jó. ha meg a for után írnám ki, akkor a file[i] re hivatkozva nem találja mert ugye nem ebbe a ciklusba van
2014. máj. 22. 12:11
 3/5 A kérdező kommentje:
de jobban belegondolva csak a for cikluson belülre kéne rakni, de azt beállítani neki, hogy csak akkor rakja bele az areaba, ha már az összes sor betöltésre került... és nem minde egyes sornál, mert akkor felülírásra kerül ugye..
2014. máj. 22. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy írhatsz hozzá saját ToString-et. :)
2014. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, egy array-t szeretnél egy user-readable String-ként megkapni. Használd a java.util.Arrays.toString(Object[])-et.
2014. máj. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!