Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adatbázis kapcsolódási hiba,...

LandiikaaAnonim kérdése:

Adatbázis kapcsolódási hiba, de miért?

Figyelt kérdés

try {

String url = "jdbc:oracle:thin:@localhost:1521:XE";

cn = DriverManager.getConnection(url, "mindegy", "mindegy");

st = cn.createStatement();

String sql = "Insert into chat (felhasznalonev, jelszo) values(?,?)";

pst = cn.prepareStatement(sql);

pst.setString(1, view.getpRegistration().getTfUser().getText());

pst.setString(2, view.getpRegistration().getTfPassword().getText());


pst.execute();

} catch (Exception e) {

try {


String strCreateTable = "CREATE TABLE chat"

+ "("

+ "felhasznalonev VARCHAR2(12),"

+ "jelszo VARCHAR2(12)"

+ ")";



st.execute(strCreateTable);


} catch (Exception ex) {


}

}


van egy ilyen programkódom, ab kapcsolódást szeretnék létesíteni vele, minden jól be van állítva, egy másik programomba ugyan ezzel a kóddal(kis szerkesztéssel) eléri az ab-t. néztem hogy meddig jut benne: cn = DriverManager.getConnection(url, "mindegy", "mindegy");

természetesen a mindegy azt én írtam most oda, oda helyes adatok vannak megadva, az a kérdésem hogy innen miért nem megy tovább a program, és miért dob az exception résztbe át?



2014. máj. 20. 14:27
 1/6 Tengor ***** válasza:

A másik programot is te írtad? Ugyan itt fut a másik program is? Mi az a kis szerkesztés, az URL-ra vonatkozik?

Úgy sem megy, ha az url-ben van a pass és a jelszó az Oracle specifikációjának megfelelően?

2014. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

persze jól le van írva értsd: system, és 1991 csak nem akartam leírni de lényegében mind1:D

amm igen a másik programot is én írtam ezen a gépen, és ugyan ezt a kapcsolódási szálat vagy felh., jelszót használja az is, és azzal kiválóan működik

2014. máj. 20. 14:36
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy nyomógomb van figyeltetve, és arra kéne hozzáadni az ab-hoz 2 rowsot, ha még nem létezni az ab, akkor meg létrehozni.. de a cn = driver.. elszáll és átdobja a catchbe ott meg a st.execute lépésig fut de ezt már nem kezeli le, vmi a kapcsolattal lehet de nem tudom hogy mi
2014. máj. 20. 14:38
 4/6 A kérdező kommentje:
megvan :D ijdbc6 jar fájl nem volt berakva sry:)
2014. máj. 20. 14:45
 5/6 anonim ***** válasza:

" miért dob az exception résztbe át?"


Írasd ki az Exception-t: ex.printStackTrace();


Nagyon sokat tud segíteni.

2014. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pár tanács: frontend/backend rétegben csak függvényeket hívunk...

1) nem csinálunk közvetlen adatmanipulációt (insert, delete stb)...

2) ...és végképp nem hozunk létre adatbázisobjektumokat exception ágban, ez otthon még elmegy, de egy valós, éles használatú rendszerben elég durva lenne, jobb, ha most megszokod, hogy ilyet nem csinálunk.

Arról nem is beszélve, hogy BÁRMILYEN exception esetén azonnal megpróbálni létrehozni egy táblát elég merész ötlet. :)

A program el kell, hogy várja, hogy a szükséges adatbázisobjektumok létezzenek, nem feladata azok létrehozása.

A programod és az adatbázis között pedig DB függvényeken át kommunikálj inkább, biztonságosabb és jobb megoldás.

2014. máj. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!