Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok táblákat összekap...

Hogyan tudok táblákat összekapcsolni, úgy hogy az összekapcsolt táblák értékei a forrás táblából frissüljenek?

Figyelt kérdés
Megcsináltak select inner join -nal, de hogy tudom úgy lementeni, hogy a kapott lekérdezés folyamatosan frissüljön az eredeti táblák értékeivel. Ha ezt a lekérdezést rakom bele táblába (into-val), akkor nem fog folyamatosan frissülni.

2014. máj. 11. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy lekérdezés egy adott pillanatnyi állapotot ad vissza. Ha friss adatokat szeretnél, akkor lefuttatod újra.
2014. máj. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, folyt. köv.:

Például akkor, amikor frissíted a kérdéses táblákat, lefuttatod a SELECT INTO-dat.

2014. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kérdésed nem valami egyértelmű. Ha a cél az, hogy egy TÁBLA adatai folyton frissüljenek egy másik tábla változásától függően, akkor triggert csinálsz. De nem világos, hogy erre tényleg szükség van, vagy elég lefuttatni a lekérdezést, ha a friss adatokra van szükséged...kifejtenéd jobban, hogy mit és miért próbálsz elérni?
2014. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Arra szeretnék megoldást találni, hogy van kettő táblám, aminek adatai folyamatosan változnak. Ennek a két táblának egyes értékeit egy 3. táblában szeretném megjeleníteni a legfrissebb változások legyenek benne.

Erre a 3. táblára hivatkoznék, ezért szükséges, hogy folyamatosan a legfrissebb adatokat tartalmazza ez a tábla.

2014. máj. 11. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:
de mi értelme a 3. táblának? Lassú a lekérdezésed, hogy előre akarod gyűjteni az adatokat? Mert ha nem, akkor minek fizikailag letárolni a select eredményét?
2014. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

importálni akarom egy térinformatikai rendszerbe. Úgy gondolom, könnyebb már sql-ben külön táblát létrehozni a szükséges adatokkal és ezt importálni.

Vagy nem ilyen egyszerű, hogy "valósidejű" legyen a kapcsolat, ha egyik táblában módosítok, akkor az a másikban is módosuljon?

2014. máj. 11. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
De, ha triggereket raksz a táblára, ami minden módosuláskor lefut, és frissíti a céltáblát mondjuk. De ha nem hosszú másodpercekig/percekig futó selectről van szó, akkor egy view gyorsabb és egyszerűbb lehet...szóval sokat számít, hogy 5000 vagy 200 millió rekordról beszélünk, érted...:)
2014. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom mi az a triggerelés. :) Még nagyon az elején vagyok az sql tanulásban.

Ha jól értem, akkor triggerekkel megoldható, hogy mindig frissítsen minden módosítás után?

Utána fogok olvasni, vagy ha van róla valami jó tutorial szívesen fogadom.

2014. máj. 11. 15:59
 9/10 anonim ***** válasza:
ha még ennyire az elején vagy, akkor mit akarsz egy térinformatikai rendszerrel? :D egyébként google a barátod, találsz egy csomó anyagot a neten sql-ről.
2014. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma tudtam vele foglalkozni. Csak összejött. :) Kicsit ferdén ülöm a lovat valóban.

Köszönöm az ötleteket, segítséget!

2014. máj. 15. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!